| cristianorudi7 a întrebat:

am 17 ani si nu prea stau cu spatele drept, adica umerii mei sunt putin in fata si tata mereu imi zice sa stau cu umerii drepti ca o sa incep sa fac cocoasa. krd ca asta mi se trage din cauza calculatorului.

spuneti-mi ktv exercitii bune pentru. a sta drept si cand merg si cand stau si cand fac orice.

funda

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa mai patesc eu numai la pc, dar cand merg sau cand conduc stau drept. Asta depinde de tine ca sa fii drept nu e nici un exercitiu pentru asa ceva, schimbati scaunul la pc pune unul mai comod.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Normal ca se trage de la pc stai drept pe scaun
Exerciti :flotari ( pentru indreptarea umerilor) genoflexsiuni (pentru ca sa tii umerii drepti si nu vei avea probleme)
abdomene (pentru a nu face cocoasa si sa nu se lase umeri)
alergat( foarte bun pentru indreptarea umerilor si mersului drept macar alearga si tu 1-8 minute