| Josh165 a întrebat:

Am 18 ani si am hotarat sa merg sa fac niste bani,am o propununere foarte buna din Odorheiul Secuiesc,imi platesc inclusiv cazare si masa, dar oferata este doar pe 3 luni,faza este ca eu nu stiu cum o sa ma acomodez acolo(eu sunt din ardeal),nu cunosc pe nimeni si nu stiu cum mi-as putea face prieteni acolo, nu stiu exact cum o sa imi ocup timpul si cum sa fac sa ma acomodez...
As dori niste sfaturi.

1 răspuns:
| kta1999 a răspuns:

Eu îți sugerez să mergi undeva unde mai cunosti cel puțin o persoană, este mult mai bine, trece timpul altfel, iar acolo nu sti cum va fi de greu, sau usor.Este important să ai pe cineva alaturi de tine mai ales că eşti departe de casă.