| bccatalin03 a întrebat:

Am aproape 16 ani si am o iubita de 15...
Cand nu eram impreuna am invitat-o amical in oras, ea a zis ca vine, dar in ultimul moment a gasit o scuza foarte penibila ca sa nu vina...
Dupa ce am ajuns impreuna mi-a spus de 2 ori ca o sa vorbim pe camera cand ma intorc de la liceu, dar iar a gasit scuza "imi e rusine sa vorbesc pe camera cu tine" si mi-a promis ca vine in Constanta sa ne vedem de ziua mea (7 aprilie), ea fiind din Constanta, dar s-a mutat in Pitesti...
Si mai vreau sa precizez ca nu ne-am vazut niciodata...
Pana la urma ce sa fac? Sa o cred ca vine de ziua mea, sau sa ma astept iar la o scuza din aceea penibila?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să nu îți faci prea mari speranțe dacă ea tot timpul vine cu scuze.
Caută pe altcineva.

Răspuns Apreciat de Editori
| dfk123r a răspuns:

Iti sugerez sa renunti la aceasta relatie virtuala ca nu va duce nicaieri. Fata e imatura, probabil isi bate joc de tine si nici nu te place, si nici nu te iubeste pentru ca cine o face, nu gaseste niciodata scuze ca sa nu vorbiti, ci chiar vrea sa o faceti mai mult.
Nu isi da interesul si nu cred ca o sa vina la ziua ta.
Fa-ti o prietena din apropiere: liceu, cartier etc. Relatiile la distanta, virtuale, sunt frustrante si nici nu vezi o persoana asa cum este ea, ci doar cum isi prezinta propria persoana. Poate exagera multe lucruri care sa te faca sa o placi, cand in realitate nu e deloc asa. Pe internet poti fi cine vrei sa fii.

5 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Cum poți spune că ai o iubită dacă nu v-ați văzut niciodată?
Ar putea fi o tipă nașpa căreia îi face plăcere conversația pe nevăzute sau doar se joacă cu tine. De ce nu încerci să te împrietenești cu o fată din liceul/orașul tău?

| bccatalin03 explică (pentru Raven):

Pentru ca alea nu ma plac, crezi ca nu am incercat?

| Plato a răspuns:

Relatia voastra e cel putin la fel de penibila ca scuza.
Poti sa faci orice, oricum nu conteaza. Sunteti doi copii ce va jucati de-a adultii, iar ce aveti voi nu se numeste relatie, e doar o joaca stupida. Nu exista greseala mai mare ca existenta in sine a "relatiei", deci poti face chiar orice.

| IgnatVictor a răspuns (pentru Plato):

Cel mai corect raspuns din punctul meu de vedere. Din pacate nu te pot onora cu "comentariu inteligent" pentru ca sunt memebru junior.

| Plato a răspuns (pentru IgnatVictor):

Apreciez, ma bucur ca gandesti la fel.

| ALEXROMANIA36 a răspuns:

Clar, te inseala, sau nu te place, sau rade de tine impreuna cu prietenele ei, sau prostii de genul. Nu te supara sa iti spun, da pare ca te inseala, pare ca-i tarfa si ca doar isi bate joc de tine. Ai putea sa o lasi in pace, nu e capat de lume daca nu ai iubita la 16 ani...

| bccatalin03 explică:

Baieti/fete...
astazi am aflat ca are 12 ani si ca nu are nici o treaba cu Constanta.
Deci asta este o mincinoasa...