| Alexboss121 a întrebat:

Salut, am avut greseala in a avea incredere intr-un coleg de clasa, am un cont de paypal si cardul meu era dezactivat nu stiu cum de a aflat dansul ca s-a oferit el si sa-i dau 200 de lei dupa cash out de pe cardul sau. Zis si facut, ii bag ibanul dansului pe paypal, zicea ceva ca il are in euro sau lei si eu am trimis in euro. Problema e ca acum el tot baga scuza ca i-o blocat cardul(card bt) si trebuie sa-l sune(au trecut 2 saptamani si pare prea penibil sa dureze atat si mi-am dat seama ca mi-am luat teapa. Tot baga scuze si evita ori devine recalcitrant.(gen:Ce **** mea tot ma **** la cap) si nu stiu ce sa fac in cazul acesta, nu pot da refound de la paypal ca e completed si nu am alte optiuni sad ce imi sugerati sa fac in situatia de fata va rog?
(Suma era de 900 de lei, aveam nevoie urgenta de bani sa platesc o consultatie, politia nu cred ca are prea multe optiuni in cazul asta desi nu doresc sa am optiunea asta si optiunea cu paypalul nu cred ca m-ar ajuta).

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Salut,
din experienta mea nu cred ca poti sa faci nimic legal sau prin paypal sa iti recuperezi banii. Sper sa fie una dintre putinele tepe pe care ti le vei lua in viata. Vor mai veni si altele sub diferite forme. Speech demotivational!

| Alexboss121 explică (pentru dinaprilie):

Ma bucur, sincer prefer sa vad raul in ultimul timp sa stiu cum sa l confrunt si cum sa judec fiecare miscare

| dinaprilie a răspuns (pentru Alexboss121):

Ok!