| anonim_4396 a întrebat:

Am doi prieteni dar de fapt unul este cel mai bun, celalalt ii zice celui care sunt cel mai bun prieten cu el sa nu ma ia cu ei. Sa mergem separat. Ce idei aveti. Sa nu-l mai bag in seama ca nu merita?!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să faci efortul să te ia cu ei. Așa se dezvoltă prietenia operativă, care nu este doar declarativă.

| Andreeush a răspuns:

De ce să mergeți separat?
Mai bine fii prieten cu amândoi.

| anamaria82726 a răspuns:

Nu cred ca il poti numi pe acela prieten. Unui prieten ii face placere sa petreaca timp cu tine, nu incearca sa scape de tine si mai ales pe la spatele tau. Macar daca iti spunea ce are de zis in fata. Fiindca el practic ii spune prietenului tau cel mai bun sa iasa fara tine.
Nu cred ca merita sa iti dai interesul pentru persoane ca el. Daca prietenul tau cel mai bun iti este intr-adevar loial va sti ce are de facut. Si cu el poti vorbi despre asta. Sper ca iti ia apararea in fata celuilalt baiat si ii spune ca greseste si nu este ok modul lui de a gandi. Ca sa nu mai aiba astfel de ganduri acel baiat, poti sa ii spui prietenului tau cel mai bun sa ii spuna sa nu mai aduca in discutie excluderea ta. Si daca nu vrea, nu cred ca pierdeti niciunul dintre voi nimic. Poate el va pierde pe voi.

| Vasilegabriel1246 a răspuns (pentru anamaria82726):

Fata in fata nu imi zice nimic fiindca nu are curaj. Decat pe la spate. Oricum el decat cu acel prieten bun iasa.Cu altcineva nu mai iasa.

| RomâniaUnită a răspuns:

Nu l mai baga da l dreacu ca oricum viata merge inaintesi cu si fara prieteni d ăștia