| Kiitra a întrebat:

Salut, am intalnit o fata si am intrat in vorba cu ea. I-am propus sa ne intalnim dar nu mi-a mai raspuns la mesaj. Si cand ma vede incepe sa zambeasca. Am impresia ca ma place. Nu stiu ce sa cred, ori ma crede fraier ori e timida. Din cateva mesaje am intrebat daca are prieten si mi-a spus ca am mers prea departe. Nu stiu ce cred. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Stai asa, din moment ce ti-a zis ca te-ai grabit, inseamna ca trebuie s-o iei mai incet.
Adica mai vorbeste cu ea, mai glumeste, mai intreab-o de una alta, dar nu o lua cu intimul- iubire, iubit etc.
Ea ti-a inteles intentiile, dar poate mai intai vrea sa te cunoasca, ca sa stie cu cine are de-a face si daca merita.
Nu te speria. Tot ce trebuie sa faci este sa ai rabdare.
Desigur, daca ai sansa la o alta fata cu intentii reciproce fata de tine, nu ezita.

5 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Cred că e timida. Trebuie să ai răbdare.

| Kiitra explică (pentru munteanuionvictor):

Ar fi ok sa insist?

| munteanuionvictor a răspuns (pentru Kiitra):

Da, e bine să insiști, dar după un timp. Să nu pari grăbit.

| BIBI2308 a răspuns:

Eu chiar cred ca te place, insa vrea sa o ia cu usurelul. Stai mai mult cu ea, glumeste cu ea, cand iesi cu prietenii invit-o si pe ea (dar nu doar voi doi, o sa pari grabit). Cand crezi ca este momentul o mai intrebi o data daca vrea sa fie cu tine...
O sa accepte.
Succes!

| thesnake02 a răspuns:

Insista, dar cu o limita, sa nu devii agasant. Uneori e bine sa fii mai tupeist!