| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutor, am 16 ani vara asta am muncit și am făcut și eu ceva bani. Primul salariu l-am mâncat repede, al doilea i l-am dat mamei mele deoarece nu am vrut sa îl cheltui și sa îmi rămână ceva de îmbrăcat, acum la sfârșit mama mi-a spus ca a luat din bani deoarece nu a avut bani de curent, mâncare etc.Chiar o cred deoarece părinții mei nu fumează, nu beau.Acum am rămas doar cu 11 milioane, îmi ajung pentru haine pentru școala? Mama a spus ca vrea sa-mi dea banii înapoi la primul salariu dar nu știu ce sa fac sa ii iau sau nu...

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca mama ta se descurca greu cu banii iti sugerez sa nu ii mai iei inapoi. Pana la urma tot pentru voi ii foloseste, pentru facturi, mancare etc.
Daca ai 11 milioane sunt mai mult decat suficienti pentru scoala. Un ghiozdan, niste rechizite nu costa mult. Haine nu cred ca vrei sa te arunci la alea de firma gen 100 lei o bluza.

| RainbowD a răspuns:

Iti ajung. Te poti imbraca lejer pana in 500 de lei. Papuci, camasa blugi faini. Gasesti destule haine faine daca stii pe unde sa cauti. Nu iti fa griji pentru bani.

| LuluOneMillion a răspuns:

Inca exista asta cu sa te imbraci pentru scoala? Nu-i ca si cum te duci la scoala ca la un eveniment special. Trebuie doar sa te imbraci decent si e de ajuns, nu ai nevoie de ceva nou. Pastreaza banii pentru ce ai cu adevarat nevoie.

| Ineys a răspuns (pentru LuluOneMillion):

Inseamna ca n-ai auzit de scolile cu uniforma:
Ori costum complet: Camasa, vesta, sacou, pantaoni de stofa
Ori unele te lasa mai lejer, de exemplu cum eram eu la liceu, camasa albastra, cravata si blugi albastri.

| LuluOneMillion a răspuns (pentru Ineys):

Aia e altceva

| UnulSimplu312 a răspuns:

Daca stii de unde sa cumperi si cum sa cumperi poti sa te imbraci din cap pana in picioare si cu 3 milioane