| CrYFu12 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutorul vostru, de sfaturi. Am intrat intr-o foarte mare problema. Azi am fost in oras cu 3 prieteni, am fost prin parc si prietenii mei s-au gandit sa dea cu bulgari intr-un geam al unui fel de club. Au aruncat cu zapda si au instat sa arunc si eu. Le-am spus ca nu vreau, e o prostie si hai sa plecam dar ei au continuat. A iesit un om de acolo si a trimis 2 oameni sa vina dupa noi si ne-au dus la respectivul om. Am ajuns acolo si dintre toti 4, fix pe mine si un alt prieten ne-a luat omul de acolo, mai chemase pe inca cineva si au vrut sa ne traga inauntru incaperei aleia. Ne-am opus nu am vrut sa intram, multe lume se adunase. Am incercat sa scap dar nu am reusit. Ma trantit pe jos, ma tinea acolo si mi-a spus sa-i dau carnetul de elev. I-am zis ca nu-l am, si a pus pe cineva sa ma controleze, dar i l-am dat pentru ca-l aveam si nu vreau sa imi arunce tot ce era in ghiozdan pe jos. A spus ca stie de la ce scoala sunt, a sunat pe director ( cand ma tinea pe jos ), a incercat sa afle cine sunt si cred ca a aflat deodata ce avea carnetul meu de elev. Apoi am incercat sa fug, acolo se aduna-se multa lume si am reusit sa fug pana la un punct. Au venit 2 matahele dupa mine, m-au prins si m-au dus inapoi. Acolo lumea plecase si respectivul care ma pusese pe jos si-l sunase pe director. A venit inapoi, a zis sa plec de acolo pentru ca o va rezolva cu mine, asa a zis. A intrat inapoi in clubul ala si atunci au inceput sa ma bata matahele care ma prinsesera ( primisera banii pentru asta ). Mi-au dat multi pumni buni si apoi m-au lasat sa plec. Ce se poate intampla acum? Cel de acolo care ma pusese pe jos si era cineva important cred ( ma intrebase daca-l cunosc de la televizor ) a zis ca va fi vai de mine luni la scoala. Are carnetul meu de elev si imi este foarte frica, am 13 ani. Nu vreau ca parintii mei sa afla, dar o sa le spun daca va fi nevoie. Voi ce ma sfatuiti sa fac?

7 răspunsuri:
| anonimussssssss a răspuns:

laughing) Frate stai linistit pentru un bulgare nu te omoara nimeni.plus ca pentru bataia pe care ai luat-o poti sa-ti iei bani grei.du-te frumusel la politie si rezolva treaba asta.bafta

| andreik7 a răspuns:

Spune-le parintilor, ca luni la scoala poate o sa ti se intample ceva in afara de note proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie neaparat sa vorbesti cu parintii tai.

| Seretaneva a răspuns:

Eu te sfatui sa nu mai intri in asa probleme si sa nu-ti asculti prietenii buni de nimic, trebuie sa faci ce iti spune inima si tu alege ce e corect! Succes!

| xXRobertaXx a răspuns:

Deci in primul rand.luni la scoala vino cu parintii dupa tine.neaparat cu tatal( pentru orice eventualitate) si pune-i sa vb cu profesorii tai.in pauze stai numai in clasa si nu te uiti pe geam. poate te urmareste cineva.hee hee asa. apoi vin parintii sa te ia de la scoala.app. trebuie neaparat sa te duci la politie! vb cu parintii tai.o sa trbiasca sa ii descrii pe cei care te'au batut si amentintat! si dale paznicilor de la scoala un desen sau o poza ceva cu oamenii care te'au batut.si spune-le parintilor tai sa le zica sa nu lase acel om sa intre sau oameni si sa le povesteasca de ce.sau pur si simplu vb cu parintii si si suna la politie si nu iesii din casa.poate te paste. ceva. sper ca te'am ajutat.am o imaginatie bogata rolling on the floor paa
Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXRobertaXx):

"Poate te paste ceva." laughing Replica ta mi-a adus aminte de tigancile acelea de la carnaval care ghicesc in cafea.

| CrYFu12 explică:

Poate sa se ajunga la exmatriculare? nimic din astea nu s-a intamplat in scoala