| ArisTOTelx a întrebat:

Am o frica de droguri.
Nu știu cum a apărut dar am avut anxietate și cred ca încă mai am dar nu ca inainte, o anxietate excesivă.
Am fost la psiholog vreo 5 ședințe pentru anxietate și atacuri de panica, m-am linistit dar s-a instalat frica asta de droguri, anxietatea am avut-o din cauza stresului și îmi făceam griji pentru o persoana draga mie care avea probleme de sănătate.
Totul e ok acum doar ca am frica asta de droguri.
Nu mi s-ar face sa merg din nou la psiholog pentru chestia asta in ultima ședința i-am zis doamnei și i-am explicat după parerea mea cum s-a instalat frica asta.
Auzeam ca se drogau unii și pana mea cred ca aveam un gând ca dacă m-aș droga și eu sa fiu un ratat sa incerc asta. Sincer nu vreau asta doamne fereste da aveam tot felul de gânduri ca dacă incerc îmi distrug viata și pana mea nici nu vreau sa incerc. Ii foarte complicat dar aici intervine anxietatea.
Niște sfaturi serioasa va rog.
Câteodată ma pot calma gândindu-mă ca ba frate sunt niște droguri cine vrea consuma chestiile astea cine nu nu.
Doar ca gândindu-mă așa din greseala pentru ca asta face anxietatea mi se instalează frica.
Aici ii vorba de a gândi chill pe care am folosit-o ca sa zic așa in momentul când aveam o anxietate excesivă și un stres emotional

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum poti sa ai anxietate daca altii iau droguri?
Foloseste-ti un pic creierul, ca sa realizezi ca nu-ti da nimeni cu forta drogurile, deci nu ai de ce sa te stresezi, chiar deloc!

| ArisTOTelx explică (pentru Violleta2022):

Chiar nu știu ce sa zic, am pur și simplu o frica și ma refeream ca poate frica asta s-a instalat de la anxietate

| Violleta2022 a răspuns (pentru ArisTOTelx):

Foloseste-ti creierul!
Frica asta de unde vine?
Iti baga cineva cu forat drogurile?
As intelege daca ai avea cativa anisori si te hraneste cineva, dar esti ditamai omul, deci este EXCLUS sa iei droguri cu mana ta, caz in care, de unde evien frica... odata ce tu nu ai in casa droguri si nu-ti administerzi nimic.
Doar gandeste-te, pentru ca nu este logic sa-ti fei frica de ceva ce nu exista pentru tine si nici nu va exista, odata ce nu cauti sa cumperi, de pe piata neagra, ca la farmacie nu se dau.