| Lena4kal a întrebat:

am o intrebare, Exista oare dragoste adevarta sau la prima vedere? Si de ce?

6 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Nu la varsta ta, asta e prosteala, ambitie si dorinta de a iesi in evidenta. pote fi atractie fizica, da nu dragoste la prima vedere

| FadetoBlack a răspuns:

Dragoste adevărată, mai este, însă dragoste la prima vedere, nu!

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred în dragoste la prima vedere dar cred în atracție la prima vedere.

| Voidwithin a răspuns:

Cum poti sa te indragostesti la prima vedere avand in veder ca tu nusti nimic despre el, habar n-ai ce face in timpul liber ce fel de om e sau cu ce se ocupa.Deci nu nu cred.

| Fantastic7 a răspuns:

Sau? Există ambele, dragostea adevărată presupune sentimente mai profunde, pe când ˝dragostea la prima vedere˝ e o simplă atracţie pe care o simţi faţă de o persoană de sex opus şi care, de obicei, îţi trece repede.

| Beautifullady189 a răspuns:

Nu stiu de ce, dar am experimentat...M-am indragostit de un baiat recent si totusi la prima vedere...In prima zi mi se parea ca maa topesc de ce mult il iubeam, dupa aceea insa nu mai simtem nimic pentru el.Am ajuns sa-l cunosc mai bine si chiar nu era baiatul pe care l-am vazut in ziua aceea.
Deci dragostea la prima vedere este de multe ori inselatoare.
P.S.La alti insa dragostea la prima vedere este adevarata... Poate esti una dintre norocoasele acelea.