| dutulina a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti. Deci am 14 ani si vreau sa ma apuc de tras fiare... Si vreau prima data sa incep acasa...am niste haltere de 3 kg. Cate flotari imi recomandati sa fac si cate haltere sa ridic pe zi? Peste vreo 3 luni de antrenament acasa voi merge si la sala fitness.

Răspuns Câştigător
| beastboy84 a răspuns:

Daca te iei dupa Laurentiu. nu stiu cum straight face... frate uita-te la avataru lui arata el ca unu care face 100 si ceva de flotari? si iti zic eu ca in 3 saptamani nu faci nici 50 happy si cu ganterele trebuie sa ai un program nu tragi pana nu mai simti mainilestraight face ca nu rezolvi nimic.

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Apucati-va si voi fratilor de un sport normal, ce tot ii trageti cu sala. Toti vreti muschi la 13-14-15 ani
Credeti ca la sala e o veselie, te duci acolo si faci la misto cateva ridicari la piept si gata.
Tu nu poti merge la sala cand nu faci diferenta intre gantere si haltere. Si pana o sa inveti cum merge treaba o sa-ti termini umerii si spatele.
La sala te poti duce la 18 ani, dupa ce ti-ai facut intai un program bine pus la punct, o alimentatie corespunzatoare si dupa ce inveti bine fenomenul asta.

| andrei1237 a răspuns:

Buna!
Faci cate vrei dar mai bine du-te la sala si consulta parerea unui specialist.E mai bine.
Pa, pa!

| CosminC86 a răspuns:

Salut! Eu la 14 ani faceam cate 60-70 flotari dimineata. Cat despre haltere... du-te la sala, acolo un specialist iti va arata ce si cum.
P.S enervant rau avatarul tau, nu prea imi place.

| Laurentiu_Amzarescu_1997 a răspuns:

Paiii,si eu am facut la fel big grin faceam in fiecare dimineata vreo 30 de flotari...si pe masura ce treceau zilele voiam sa imi bat recordul laughing si asa am ajuns dupa vreo 3 saptamani sa fac 100 si ceva de flotari... vorbesc serios.in privinta halterelor, poti sa faci pana te doare mana, dar le numeri si procedezi la fel ca la flotai, in fiecare zi mai multe.si poti sa faci si multe alte exercitii, nu numai flotari si haltere. sper ca ti-am fost de ajutor