| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema care pentru mine e grava... o fata vecina ca mine de cand m am nascut e una dintre cele mai bune prietene ale mele dar parintzii nu mi dau voie sa ma joc sau sa stau ca ea si sa vorbesc asa ca eu le fac pe toate acestea fara sa stie ei iar prietenei mele nu i am zis asta... ce fac in continuare deoarece nu mai pot sa rezist asa?

Răspuns Câştigător
| Ruxyana a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ai tai.winking
nici pe nime nu ma lasa sa ai mei sa vorbesc cu o prietena buna de-a mea... dar eu vorbesc pentru ca este singura care ma intelege si care ma asculta...m-am certat o data cu ai mei pentru ea...si au inteles ca n-au ce sa-mi faca ca ma intelg foarte bine cu ea...si au realizat ca nu e chiar atat de rea pe cat credeau ei...winking
deci ia-ti inima in piept si infruntati parintii... daca vrei sa mai fii prietena cu vecina ta...happy:*:*
bafta:*:*

5 răspunsuri:
| Mwhahahaa a răspuns:

Buna.

Pune-i pe parintii tai...sa te lamureasca in legatura cu asta...de ce nu ai voie sa stai cu ea... ce defect are fata aceea...
Si daca e un moti bine intemeiat, important, grav tu ar trebui sa-i asculti... ori prietena, ori parintiitongue

xoxo.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Incearca sa discuti cu parintii tai! Sa iti dea argumente: de ce nu te lasa? ce are fata aia? Alta solutie nu este.

| spyceygirl a răspuns:

E diferenta prea mare de varsta intre voi 2? intreba-ti parintii in felul urmatorlove struck e prietena mea, de ce nu o credeti demna sa fie prienena mea, nu va ganditi la mine, ca ea ma intelege, ma simt bine cand sunt cu ea, ne place sa povestim, de ce nu ma lasati sa fiu prietena cu ea? ce a facut incat sa nu ma lasati? bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.si eu am aceeasi problema ca si tine. sfatul meu este sa continui tot asa pentru ca nu gasesti o prietena adevarata pe toate drumurile si, te poti prezenta in fata parintilor tai si cu alte prietene pentru a-i obisnui cu ideea ca nu esti legata numai de acea fata... sper ca sfatul meu sa-ti fie de ajutor te pup pa pakiss

| liuda4ka_6972 a răspuns:

Incearca sa afli motivul din care parintzii iti interzic sa prietenesticu ea, analizeaza totul si incearca sa le explici parintzilor ca se confunda, aratale partzile pozitive ale acestei relatii de prietenie intre voi si eu cred ca se vor inmuia in PRIVINTZA EI. SUCCES!