| CatalinElisei a întrebat:

Am o problemă foarte mare. Nu știu limba engleză aproape deloc. Încerc să o învăț dar nu reușesc. Ce să fac? Știu că engleza este de viitor și că nu poți face nimic fără ea.

2 răspunsuri:
| g00dmorning a răspuns:

Iti recomand sa descarci o aplicatie de invatat engleza pe telefon: Duolingo.
O poti folosi si pe calculator si este foarte usor.
Uita-te la filme in engleza, cu subtitrari si incearca sa retii cuvinte noi, joaca jocuri sau roaga pe cineva sa te ajute.

| UzOm a răspuns (pentru g00dmorning):

Într-adevăr, Duolingo îi foarte bun pentru a învăța engleza de bază.