| Raisaralu a întrebat:

Am o stare foarte nasoală, de când am întâlnit băiatul de care îmi place.Mereu mă gândesc la el,nu mă pot opri din gândit,ziua dacă nu-l văd încep să mă întristez,iar când îl vad mă umplu de energie instantaneu, iar noaptea când mă culc mă gândesc la el,și mă cuprinde o căldură care vine din stomac până la piept. Nu știu de ce mă simt așa, nu mi sa mai întâmplat niciodată.

1 răspuns:
| Fabian88 a răspuns:

Buna. Iubirea, dragostea si sentimentele ce vin din interiorul sufletului sunt ceea ce noi nu putem controla. Daca simti asta creierul tau stocheaza sentimentele si trateaza euforia constanta, moment in care creierul inhiba abilitatea de a lua decizii bazate pe logica, iar asta genereaza ceea ce tu simti. Asa cum am spus "ce nici nu putem controla". Daca il placi si simti ceea ce ai mentionat, nu mai sta pe ganduri. E cel mai frumos atunci cand ai sentimente pentru o persoana si pacat sa nu le dai drumu. Bafta.