| felfalus a întrebat:

am picat admiterea la tehnica dentara din Cluj.Tin sa mentionez ca anul acesta au fost 8 pe un loc la buget si eu m-am apucat sa invat din aprilie si am luat niste pauze, invatand pentru bac.Am terminat profilul turism si alimentatie ne mai facand biologie din clasa a 10 a.Tot ce am invatat, am invatat singur si cu ajutorul unei prietene.Aceasta facultate a fost singura optiune aleasa.Voi ce spuneti sa fac un an? sa stau acasa si sa invat? sa ma inscriu la alta facultate din toamna? sa lucrez? sa lucrez si sa invat in pararel? nu vreau sa irosesc timpul nefacand nimic.Am luat 8.09 si ultima medie de intrare la buget a fost 8.94.Credeti ca voi avea sanse sa intru in urmatorul an?

Răspuns Câştigător
| Omori a răspuns:

Ideea de baza e sa nu stai degeaba.Comoditatea e slabiciunea majoritatii.Ai putea sa incerci in toamna,iar daca nu se poate, gaseste-ti un loc de munca, voluntariat, ceva sa te tina activ.Din cate stiu, la Cluj se cereau doar vreo 4 capitole din anatomie, deci o luna de pregatire intensa(7h/zi) inainte de examen mi se pare mai mult decat de-ajuns. Daca iti place, vrei si esti dispus sa inveti, ai sanse sa intri si anul viitor.

| felfalus explică (pentru Omori):

Da,4 capitole..mersi mult de sfat :3

1 răspuns: