| LoveMyLifeX a întrebat:

Salut
Am si eu o dilemă. Sunt clasa a8-a si ca oricare elev ma gandesc la viitorul meu, adica liceul. Nu stiu ce sa fac in sensul ca imi este recomandat sa ma duc la un liceu bun, ca nota de peste 9 si nu stiu cat de sigur as fi pe asta. Am avut in clasa a5-a media 10, in a6-a 9.93, in a7-a 9.97, iar in a8-a pe primul semestru 10. La examen nu as avea probleme, ma pot duce usor peste 9 sau sa ma apropii de 10 daca sunt concentrat, dar nu stiu oare ma voi adapta la un liceu cu cerințe? Ca materii imi plac in mare toate, nu am una preferată, dar ma adaptez. Profil vreau sa urmez real, mai exact mate-info. Vreo parere poate de la cineva care studiază sau a studiat la un liceu de genu?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

E frumos la mate-info mai ales la un liceu cu pretenții ^^, nu e tocmai ușor, dar sunt sigură că ai să faci față. (dacă eu fac poate face oricine crede-mă laughing)
Dacă ai întrebări legate de acest profil, mi le poți adresa aici.

| LoveMyLifeX explică (pentru zurick):

Mersi de raspunshappyAs mai fi curios cam cu e atmosfera la un liceu de genu?laughing Si cum sunt materiilehappy (mate, info, fizica, cam cele de baza)

| zurick a răspuns (pentru LoveMyLifeX):

La mine în liceu atmosfera e faină, iar colegii foarte glumeți laughing
O să vezi cum e să te întâlnești cu cei de la filo.(există din păcate multe tachinări)
De asemenea, pe mine m-a mirat când am avut 3-4 teste în aceași zi. laughing

E destul de subiectiv, este foarte posibil ca tu să nu ai aceași părere la anul despre materiile enumerate ca și mine.
info- Pe noi nu ne-a luat de la 0, crezând că aparent am fi făcut in 5-8.Așa că
la început totul mi se părea o limbă necunoscută.Cel mai mult am urât vectorii, dar cu timpul i-am înțeles.
fizica-Eu sunt praf la fizică așa că e foarte posibil să n-ai nicio problemă.
(vei face optică și mecanică)
Mate-Eu de abia pe al doilea semestru am început să mă descurc și să nu-mi mai fie frică de profesorul legendă a liceului.Acum când mă uit ce-am făcut pe primul semestru mi se pare ușor, dar la început eram așa speriată de bombe și...