| CinevaNush1 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare: Anul acesta intru la liceu si mai am doi colegi care sunt cu mine la acelasi profil. Problema este ca sunt 4 clase pe acelasi profil. Este vreo modalitate ca toti sa picam in aceeasi clasa ca am mai auzit niste colegi ca zic da dar nu sunt sigur?

2 răspunsuri:
| Ioana37336632788 a răspuns:

Intr-o clasa sunt 28 de elevi. Ce trebuie sa faci e sa numeri cate 28 de elevi de pe lista si sa vezi fiecare in ce clasa au picat. Primii 28 sunt in A, urmatorii 28 in B si asa mai departe. Asa o sa vezi in ce clasa ati nimerit fiecare si daca veti fi colegi.

| Adina94917469273 a răspuns:

Depinde cum va sorteaza la secretariat, oricum poti cauta pe net liceul, respectiv clasa si vezi cu cine ai picat