| Jiuliu a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, de curand un amic a fost intr-un spatiu public unde vine mai tot tineretul pentru a se distra si dintr-o data, o patrula de politie ii scoate afara *copilul avand doar 14 ani* si le ia datele si il cauta intr-un fel de telefon apoi il trimite acasa. Ce se poate intampla, primeste amenda/avertisment?

2 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Da este posibil.Nu el va plati deoarece este minor.Parintii lui vor platii.

| Relic a răspuns:

Bo$$, din ce ai zis tu ori s-a dus la carciuma - caz in care nu se intampla nimic; ori s-a dus la carciuma si a consumat - caz in care isi ia patronu amenda; ori s-a dus la pacanele - caz in care isi ia patronu amenda. in concluzie, zii lu pretena-ta sa stea chill ca nu o sa pateasca nimic, si nici acasa nu o sa ii vina. pwwwwwp din hauai :* :* :*