| sebastian420 a întrebat:

Astazi am facut sex neprotejat cu prietena, ea este cu 2-3 zile inainte de menstruatie. Mi-a facut oral mai intai si apoi am continuat cu penetrarea, dar la un moment dat am simtit ceva subtil,am scos sa verific daca nu este lichid preseminal, am mirosit, vazut ca nu este vascos. Am ajaculat la mai bine de 10 min dupa aceea(nu am mai continuat penetrarea, doar sex oral). Este posibil sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici cea mai mica posibilitate de a se forma o sarcina in cazul in care sexul este intretinut in saptamana premergatoare menstruatiei. In aceasta perioada nu mai exista un ovul viabil deci chiar daca sperma ajunge in vagin si spermatozoizii din aceasta ajung in uter, acestia in lipsa ovulului fiindca nu au ce fecunda, rezulta ca este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Chiar si in cazul in care ai fi ejaculat intentionat tot nu se producea o sarcina deci te poti linisti complet,,,,, iar pe viitor sa stii acest lucru. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil cand ai simtit acel ceva, ai scapat cateva picaturi de sperma. Nu avea cum sa miroase sau sa fie vascoasa, este vorba de picaturi mai mici ca o gamalie de ac. Probabil partenera ta nu va ramane insarcinata fiind in perioada cu fertilitate minima (ultimele 5 zile inainte de menstruatie, daca menstruatia este regulata, au risc aproape de zero)

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibila o sarcina.

Răspuns utilizator avertizat