| sebitzu99 a întrebat:

Vreau sa fumez, stiu ca nu e bine dar vreau. Eu am Kent scurt si daca trag din prima in piept e ceva bai?

Vreau un raspuns repede, Funda

6 răspunsuri:
| Scarbo a răspuns:

Daca e prima oara ai sa tusesti ceva timp, unii mai si vomita + ca ai usoare ameteli, te inveti in 2 sapt daca fumezi zilnic, dar nu te supara ca te intreb, de ce vrei sa fumezi?

| sebitzu99 explică (pentru Scarbo):

Ma tenteaza, stiu ca nu e bine

| Scarbo a răspuns (pentru sebitzu99):

Ai grija sa nu devii dependent, fumeaza ocazional.

| lovecats123 a răspuns:

Deci am fumat prima tigara saptamana trecuta si crede-ma ca nu e asa grav cum se zice, nu devii dependent din prima si eu am incercat sa trag in piept dar nicci nu stiu daca am reusit pentru ca fumul aproapeca nu il simti.Inainte credeam ca e foarte greu sa fumezi si ca fumul ala te faci sa cazi diin picioare dar nu e deloc asa, chiar nu il simti si ma rog eu nu sunt dependenta inca, dar cine stie mai tarziu.

| sebitzu99 explică (pentru lovecats123):

Stiu,ce ii chiar asa de greu... bine zici ca nu il simti, in piept il tragi daca dupa ce tragi din tigara sa mai tragi un pic dupa aia ca sa mearga in piept.

| MushroomSheep a răspuns:

Încearca sa nu tragi mult din prima, te poti intoxica.
Iti vei distruge plamanii in felul asta, poate nu la început, dar peste 20 de ani vei putea fi expus tumorilor /cancerului. Poti incerca, dar ai grija, si incearca sa nu fumezi ceva puternic.