| Kiduuuu1445 a întrebat:

Tampoanele Always sunt cele mai bune? Am auzit ca Descreet sunt foarte bune, dar ca sunt zilnice:d. Cum adica? happy. Nu radeti, dar chiar nu stiu laughing. Eu folosesc Always de 3 ani si tot pe acestea vreau sa le folosesc. Dar explicati'mi despre Descreet. :*. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DeNyyy a răspuns:

Descreet sunt niste tampoane mult mai subtiri decat always. aceste tampoane descreet se aplica pe chilot si le porti zilnic. adica nu sunt ca always. nu stiu cum sa iti explic dar sper ca ai inteles ceva cat de cat

uite aici ce am gasit de pe un site
Protejslipul e un mic detaliu menit sa iti asigure curatenia si prospetimea zilnica. In primul rand, trebuie sa stii ca un protejslip nu este un absorbant. El este mult mai subtire, si destinat zilelor dintre menstruatii. Rolul lui este sa absoarba secretia intima zilnica si umezeala, facandu-te sa te simti proaspata ca o adiere, si gata de orice!

Daca-l simti, inseamna ca nu e indeajuns de subtire. De aceea, poti incerca protejslipurile Discreet. Sunt atat de subtiri, incat tot ce simti e prospetimea pe care ti-o ofera. Poti alege dintr-o gama variata de protejslipuri.

11 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Bravo tie!
Always sunt tampoanele cele mai bune, absorvate... dupa parerea mea.
Descreet sunt protejslipuri pe care le folosesti cand nu ai menstruatie... le folosesti pentru siguranta ta, pentru secretii etc. Ele sunt mai subtiri, si nu absorb. Ele lasa sa se absoarbe.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Deci discreet sunt protejslipuri nu sunt absorbante. Absorbantele le folosesti atunci cand esti in perioada de menstruatie iar protejslipurile le folosesti in restul zilelor cand ai secretia aia galbuie.Bineinteles nu toata lumea o are dar este bine sa folosesti protejslipuri. Sper ca te-am lamurit cat de cat :*.

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Http://www.noifetele.ro/yourbody/discreet.php cam asta inseamna discreet. Eu ti-as recomanda sa folosesti inca Always pentru ca sunt foarte bune, si eu tot din astea folosesc si ma simt si bine.

| mary a răspuns:

Discreet sunt niste protejslipuri pe care le folosesti in perioada dintre menstruatiei (sunt pentru secretia vaginala). "pentru ca tu sa te simti proaspata". ele nu se folosesc pentru menstruatie pentru ca sunt prea subtiri si risti sa te patezi. poti sa le folosesti intre menstruatii. am si eu si sunt foarte bune. in ceea ce priveste always nu stiu daca sunt cele mai bune dar eu d'astea folosesc. si ma simt foarte bine. pup

| procust a răspuns:

Absorbantele ce se folosesc zilnic se numesc protect slipuri si au rolul de a ti proteja chilotul de secretiile normale ce le ai in fiecare zi, te a te mentine uscata in acea zona intotdeauna.si aceste protect slipuri, ca si absorbantele pentru ciclu, sunt de la diferite firme si trebuie sa vezi care din ele ti se potriveste, cu care te simti comod si fresh.

| elenaps a răspuns:

In primul rand, Always e firma de absorbante, nu de tampoane. Diferenta e foarte mare. Tamponul se introduce in interior, in timp ce absorbantul e purtat pe slip.

| hellnight a răspuns:

Descreet sunt tampoane zilnice pentru ca sunt foarte subtiri si sunt buen in cazul in care nu sti cand iti vien cicluc si nu te patezi, sau daca esti in ultimele zile poti folosii descreet dar de asemenea sunt bune pentru fiecare zi ca sa nu mirosi urat, sa te simti mai bine cum este si reclama mai proaspata si delicata:d asa si sunt foarte multe tipuri de tampoane nu numai always big grin sper ca te-am lamurit cat de cat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Johana17, always nu face si tampoane? nu de alta dar eu folosesc tamoane always.

| silviuta_6910 a răspuns:

Descteet si always sunt la fel de bune au facut si o carte amandoua apareau pe coperta unde scria cum scriu eu acum adica la fel de mare deci cum spunem amandoua sunt bune

| Ecaterina_Capatina_1973 a răspuns:

Tampoanele Descreet asigura protectia de fiecare zi exceptand perioada in care apare menstruatia.

| MaduTsa_ʚïɞ_1996 a răspuns:

Discreet sunt mult mai subtiri decat tampoanele Always deci ele nu absorb. Sunt folosite intre menstruati.