| bluetecsorin a întrebat:

Am si eu o problema, azi la scoala dirigintele meu vrea sa ma mute intr-o banca in care nu vreau sa stau, semestru trecut am avut aceas problema iar el mi-a scazut 2 puncte la purtare pentru ca nu am vrut sa stau unde vrea el, astazi m-a amenintat ca ma exmatriculeaza 5 zile pentru simplu fapt ca nu vreau sa stau unde vrea el.ce pot sa fac? funda!

Răspuns Câştigător
| AnneBre a răspuns:

Păi ai putea să te duci la director. Nu te poate exmatricula doar pentru că nu vrei să stai într-o anumită bancă. Doar nu suntem pe vremea lu' Ceauşescu. straight face

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa cedezi si sa faci cum zice

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da incapatanat mai esti

| JulyStorm a răspuns:

Ia mai da-l in mama lui!
Nu are dreptul sa te exmatriculeze din atat.
Fii si tu respectuos cand il refuzi, nu te pune in gura cu el, nu il lua peste picior, nu il contrazice... zi-i doar ca nu vrei sa stai in banca respectiva, si atat!
Si fa cum faceam eu. Intreaba "de ce". Si nu te multumi cu raspunsul clasic "pentru ca asa am zis eu". Cere argumente logice care sa te convinga sa te muti acolo unde vrea el. Poate o fi avand omul vreun motiv...

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Inainte sa iti raspud, am o intrebare. Esti baiat?

| andaBratianu a răspuns:

N-are cum sa te exmatriculeze doar pentru ca nu vrei sa stai in banca cu un anumit coleg.Nu te lasa intimidat.