| bluetecsorin a întrebat:

cu ceva timp in urma dirigintele meu m-a mutat din banca...intr-o banca care eu nu vreau sa stau..pana la urma am stat cum am vrut eu si el mi-a scazut 2 puncte pentru simplu fapt ca m-am mutat din banca..azi iar m-a mutat din banca si m-a amenintat ca ma exmatriculeaza 5 zile ca ma mut din banca straight face..intrebarea mea este vi se pare normal? ce as putea sa fac?
funda big grin

Răspuns Câştigător
| Nicole_8267 a răspuns:

Asta încalcă orice lege.În primul rînd în constituția europeană scrie că suntem oameni liberi.Și cred că nu e cazul să se ia de tine pentru că stai în altă bancă. Cred că nu ești genul de fata care să facă pe bufonul. Spune-i că nu-ți convine banca și e cazul să te mute în alta.Pentru a nu avea conflicte.)

| bluetecsorin explică (pentru Nicole_8267):

Sunt baiat mah laughing sunt in clasa a 10..pana la urma tot il bat pe dirigu laughing. daca nu si nu dau un e-mail la ministeru educatiei sa vine controale pe ei smug

| Nicole_8267 a răspuns (pentru bluetecsorin):

și asta e corect.Madi degrabă găsește limbă comună cu el, ca să nu pățești ca mine ))))))

10 răspunsuri:
| Blosssom a răspuns:

Nu, nu este normal. Trebuie sa te adresezi conducerii scolii sau ISJ-ului.

| xXMomo185 a răspuns:

Nu ti-a scazut nota pentru ca te-ai mutat, ti-a scazut-o pentru ca l-ai sfidat neascultandu-l. Eu cred ca la sfarsitul semestrului nu iti va lasa cele doua puncte scazute...sunt doar niste amenintari de prof laughing deci stai calm.Si eu am patit ceva de genu' si nu s-a intamplat nimic. Ba mai mult cineva a spus dirigintei ca am injurat-o desi nu a fost asa...

| bluetecsorin explică (pentru xXMomo185):

Pei mi-a scazut deja...asta s-a intamplat semestru trecut..am nota 8 la purtare pe sem trecut..si pe sem asta cica ca daca m-a mai mut ma exmatriculeaza...am citit regulamentu si nu scrie ca are voie sa ma sanctioneze pentru acest lucru thinking

| bluetecsorin explică (pentru xXMomo185):

Pe semestru trecut mi-a scazut 2 puncte..pe sem asta vrea sa ma exmatriculeze laughing

Răspuns utilizator avertizat
| 21Ratio a răspuns:

Mie una nu mi se pare corect cum a procedat. Vorbeste cu parintii tai, ei te pot ajuta si probabil ca vor gasi solutia. Mult succes!