| BestOfTheBest a întrebat:

Salut am si eu o problema. daca ii pot spune asahappy. acum 2 veri eu si cu niste prieteni dadeam cu pietre dupa bicicletelaughing si am dat si dupa un tigan(de varsta mea, de la mine din sat/stau la sathappy ) si ala de atunci are pica pe mine.acum 2 luni a inceput cu amenintarile si fara sa vreau au aflat parintii mei.au vorbit cu ai lui si el normal a inceput sa minta ca tot eu m-am luat de el. bun, toate bune a zis ca nu mai face. acum 2 zile cand veneam de la iubita, s-a luat dupa mine si mi-a zis sa stau pe loc.normal ca nu am stat am evitat cat mai mult bataia si mi-a zis ca "tot mi-o iau". faza e ca sunt dezvoltat, fac exercitii zilnic si nu sunt slab la musculatura dar cand e vorba de bataie ma blochez pur si simplu, imi bate inima tare si simt ca imi fierbe capu`. nu prea am mai fost implicat in asa ceva pana acum si vad ca nu am ce sa rezolv cu, cuvintele(scuza-ti cacofonia) am 15 ani.niste sfaturi? nu mi-e frica de bataie neaparat, ci de dat cu pumnul.am mana mare si cand ma mai bateam in gluma cu colegii la scoala si le dadeam foarte incet in maxilar se vaitau toata ziua.si normal ca mi-e frica sa dau cu pumnu` ma gandesc ca poate il omor da-l dracu` sau ii fac ceva mai raustraight face si nu vreau sa am probleme cu politia.si vreau sa imi rezolv singur conflictele pentru ca e foarte rusinos sa iti implici parintii in asa ceva sau politia. ceea ce vreau eu e sa imi spune-ti niste modalitati sa scap de frica asta de dat cu pumnul sau de bataie.(sau chiar niste sporturi in care invat sa ma apar si apoi sa dau.) funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Devilicii a răspuns:

Vizavi la ce a spus andreea daca tu ii vei spune lui " daca iti dau eu 2 te omor ". El atunci se va revolta si va fi si mai incapatanat sa va bateti rezolvo pe o cale amiabila, ia-l frumos intreaba-l ce are cu ce l-ai deranjat! spune-i ca nu vrei sa fi implicat in scandaluri de dragul parintilor ( nu pentru ca esti las) si ...mai vezi tu big grin
si vizavi de un sport.thinking chiar nu stiu poate karate? big grin. e un sport bun de buna apararehappy

| BestOfTheBest explică (pentru Devilicii):

L-am luat cu vorba buna, ti-am spus.au fost si parintii implicati ca au aflat fara sa vreau.si na au aflat si ai lui l-au certat(dar ce poti cere de la niste tigani).dar tot degeaba nu se cumintestehappy nu-mi ramane decat sa il bat odata calumea si dupa sa nu mai comentezestraight face

| Devilicii a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Stii ce, pana la urma ce ai de pierdut! Daca el o cauta! pai dai!
Eu nu sunt rasista! dar unii trebuie chiar tratati ca atare

| BestOfTheBest explică (pentru Devilicii):

Nu e chestia de bataie, mi-e frica sa nu aiba cutite sau mai stiu eu ce la el.ca atunci se ingroasa gluma, nu te poti astepta la mai mult de la un tigan

| Devilicii a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Atunci aprovizioneazate si tu cu dalde din astealaughing! ce tu sa fi mai inapoiat? happy ia-ti un briceag pentru orice eventualitate. scoate el scoti si tuwinking

7 răspunsuri:
| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Ce pot sa zic...Intalneste-te cu tiganu ala si puneti odata treaba la punct ( adica spune-i aluia :Hai ba da in mine ca eu nu sunt ca tine sunt destept nu rezolv problemele cu un pumn si gata ca daca iti dau si eu 2 mi-e frica sa nu te omor )Si apropo nu rezolvi nimic cu bataia.happy Sporturi de aparare : Karate. Sper ca te-am ajutat si bafta! Funda big grin?

| ShaunWhite a răspuns:

1:Nu rezolvi nimic cu bataia!
2big grina ca vrei sa te bat i fa-o odata si fa-o calumea ca sa nu mai comenteze
3big grina ca esti dezvoltat arata-i muschi si cred ca o sa faca pe el acolo laughing
4:Nu fa asta cand e cineva in jurul tau!
5:Ai tai sa vorbeasca cu ai lui si sa rezolve problema dar nu cred ca vei rezolva ceva asa ca nu ai ce sa vorbesti cu niste tigani!

SPER CA TEAM AJUTAT big grin

| AlexandraAlexa12345 a răspuns:

Incearca sa te aperi singur... Nu te lasa invins, pentru ca daca esti timid vei vedea ca o sa pierzi multe! Bafta!