| AnnAnonymous a întrebat:

am si eu o problema..de ceva vreme parca ma simt strain in corpul meu,parca nu as fi eu,parca totul mi se pare aiurea. uit repede lucrurile. ieri am citit pe net despre ce se intampla dupa moarte,si am citit ceva gen : ca de fapt persoana cu care vorbim, sau cand vad vreo persoana de fapt sunt tot eu, vorbeesc tot cu mine. si ca dupa ce murim, sufletul nostru intra in altcineva si inviem iar..deci intr-un cuvant corpul nostru este doar o carcasa. straight face si parca ma simt inchis undeva, inchis intro cutie de unde as vrea sa ies, de cand am citit aseara acele lucruri pur si simplu gandesc ca de fapt restul oamenilor sunt tot eu. practic sunt singur pe acest pamant. sunt doar eu si cu mine. straight face pai ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| dannytama a răspuns:

Nu te lasa pacalit de aiurelile despre reincarnare si alte bazaconii, nu stun adevarate. Poti sa incerci sa mergi la un neurolog probabil este o problema neuronala dar nu te speria ci trateaza problema cu serioritate sa nu ai alte urmari mai grave.

| AnnAnonymous explică (pentru dannytama):

Sa inteleg, ca si tu ai cautat acelasi lucru despre ce se intampla dupa ce mori? daca stii despre reincarnare? practic acum ai zis exact ce am citit eu, despre acea chestie straight face mda. vorbesc tot cu mine. de fapt