| Derye a întrebat:

Am si eu o problema pur adolescentina. Sunt baiat, am friends, acolo in familie dar nu am gasca, grup, cum vreti sa'i ziceti pentru ca baietii care i'am ales drept prieteni stau in locuri diferite si desigur ca au prieteni p'acolo si ii impartim 50-50%, adica merg si cu mine, merg si cu aia.
Faza e ca am gasit un grup de baieti, cu care mai ieseam din cand in cand vara trecuta. Ma inteleg binisor cu ei, in sensul ca avem lucuri in comun gen, stilul vestimentar, filme.
Faza e ca as vrea sa ma imprietenesc cu ei si nu stiu cum.

Ma gandeam, deoarece unii dintre ei au role, sa'mi cumpar un skate, si sa ne plimbam si poate-poate!

Ce ziceti? In afara de asta, ce ar mai putea fii? Voi cum va faceti prieteni?
[ exceptand faza cu mersul la ei, pentru ca nu merge, nu mai ma lungesc cu motivul, dar incercati altceva ].
Stiu sa'mi intretin o prietenie, dar cum o incep? E cea mai mare problema a mea. =)

Dau funda pentru un raspuns elocvent!

Răspuns Câştigător
| maiabia1995 a răspuns:

Ia-ti un coleg si mergeti prin zonele alea pe unde umbla ei, va intalniti "intamplator" cu ei, stati de vorba si cand plecati intreaba cum poti sa iei legatura cu ei si daca mai vor sa va vedeti.
Sau de exemplu daca te intalnesti cu unul din trupa pe strada, opreste-te, vorbeste cu el, intreaba ce mai face si cere-i un nr de telefon sau un id. Daca reusesti sa te imprietenesti cu unul dintr-o gasca, te va infiltra el in aceea gasca doar pentru ca ii esti lui un prieten bun.

2 răspunsuri:
| Derye explică:

Faza e ca nu am IDul lor, tel, nothing. II stiu cum ii cheama, unde locuiesc si unde isi fac veacul. Imi trebuie un motiv, nevinovat, de a poposi p'acolo.

| maiabia1995 a răspuns:

Incepe prin a vorbi foarte des cu ei, la tel, pe mess...
Daca ai role sau mergi si cumparati un skate si mergi cu ei, baga-te cu tupeu in gasca lor, la inceput e destul de greu fiind "tipul cel nou" si nu vei fi atat de mult bagat in seama. Cu timpul, vor avea incredere in tine si veti deveni prieteni buni si atunci totul va fi mai usor.
Tu trebuie sa fi vorbaret, sa te bagi in vorba cu ei, sa ii chemi tu afara, in oras, sa nu fi timid(e important), incearca sa fi Tu insati si totul va iesi perfect.
Mult succes!:*