| Maria209 a întrebat:

Salut.Aş dori un sfat.Îmi place de un băiat din clasa mea.Problema e că are deja prietenă şi am impresia că chiar o iubeşte.E mai bună ca mine, arată ca o femeie, iar eu ca un copil de 5 ani.N-aş vrea să distrug relaţii, dar ideea e că cu 2ani în urmă lui îi plăcea de mine.Nu mi-a spus asta dar deoarece e un tip timid. Mă urmărea activ pe siteuri şi intra in fiecare zi pe profilul meu.Atunci nu-mi plăcea aşa mult de el dar acum regret că nu am reacţionat la semnele lui.Ce aş putea să fac în afară de să mă împac cu asta, eu ştiu că pot să-l uit. Vreau să ştiu dacă mai sunt ceva ieşiri in situaţie. Vreau să menţionez că am observat că priveşte des la mine. Însă nu e genul de băiat de ăla(are relatii de un an cu prietena lui).La şcoală încerc să nu mă gândesc la el, dar nu mi se primeşte.O dată a venit la şcoala cu cicatrici pe gât pe care i le-a făcut prietena lui.Nu-mi place de alţi băieţi. Sfaturi?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-l lasi in pace, are prietena.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce sfaturi sa-ti mai dam, daca acum este deja al alteia?
Alte "iesiri" nu sunt, decat sa mergi mai departe si sa uiti de acest baitel.

| Alexuţ02 a răspuns:

Ai făcut o greşeală că nu ţi-a plăcut de el când el chiar te voia şi avea sentimente, acum puteaţi fii fericiţi, fiindcă din ce spui tu aici el are relaţii de durată şi se dăruieşte.

Ce poţi să faci? În orice caz nu încerca să te bagi în relaţia lor, o să ieşi şifonată din treaba asta.

Ai răbdare, dacă se despart, atunci te poţi cupla cu el şi să fie totul ok cum îţi doreşti tu, poate încă mai simte ceva pentru tine, despre băgatul în relaţia lor, sub nicio formă, stai la locul tău, iar dacă nu-ţi plac alţi băieţi, foarte bine, ai răbdare.

Cum a început să-ţi placă de el aşa o să-ţi placă şi de altul la un moment dat.
Şi apropo, când cuiva îi place de o persoană, nu se uită la ce nu ai ( că tot ai zis că arăţi ca un copil de 5 ani, asta nu e important că ai sâni, fund şi aşa mai departe ), persoanele care se uită la chestii de astea înseamnă că vor o relaţie cu o persoană perfectă, fotomodel doar să le stea bine împreună, acele persoane nu vor o relaţie de durată.

Concluzia : Aşteaptă, îndură şi nu te mai gândii la el.

| wpetterssone a răspuns:

Este greu de acceptat faptul că persoana de care îți place nu este diaponibilă.
Trebuie doar să accepți situația. Nu există o soluție mai bună.