| JusTPauL a întrebat:

As vrea niste metode cu care sa-mi scot o persoana din cap. Dau funda pentru cea mai buna varianta.

Răspuns Câştigător
| Kaizaren a răspuns:

Eu as zice ca cel mai bine este sa incerci sa cunosti persoane noi iar apoi nici nu-ti dai seama ca ai uitat deja. happy

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu poți.Cu cât te străduiești mai mult, cu atât te gândești la acea persoană.
Încearcă nu nu-ți mai faci probeme de genul, și cu timpul, o să treacă.

| Delicacy a răspuns:

Bea Vodka cu prietenii tai apropiati. big grin

| JusTPauL explică:

Toti aveti dreptatea sa zic asa.
Kaizaren. O sa incerc sa si asta chiar daca am cam multi care mereu imi sunt alaturi.

Steff_Steff_1998. Am fost cu o alta fata dar dupa un timp iar mi-a intrat in cap aceea persoana.

Amalia2333. Crede-ma ca as vrea dar parca tot la ea ajung.

Sorina11. Stiu nu se poate pentru totdeauna dar unele metode sunt cam ciudate p care mi le-ai recomandathee hee

Musique. Ai dreptate, incerc dar, pcarca tot mai mult la ea ma gandesc.

Delicacy. Buna si ideea dar e doar de moment si m-am lasat de alcool, nu ajung nicaieri.

Euletitia. Nu lucrez dar cu bacul ce sa mai incerc ca deja e gata, ascult muzica si parca tot la ea ma gandesc, iar filmele sunt doar de moment doar no sa ma uit continuuhappy Am sa fac ceva cursuri si o sa ma apuc de lucru poate se va mai schimba ceva iar cu scoala de sofer deja o fac si nu se schimba nimic.

| Euletitia a răspuns:

Buna! poti uita o persoana concentrandu-te la altceva, de exemplu ocupandu-te serios de scoala/serviciu si propunandu-ti sa realizezi diferite lucruri sub aspect profesional(de exemplu, sa iei o nota foarte mare la BAC daca esti licean si sa inveti perseverent pentru atingerea acestui scop sau sa promovezi la nivelul urmator daca esti la serviciu si sa incerci sa te dedici cat mai mult jobului pdentru a obtine promovarea). In timpul liber, incearca sa cunosti persoane noi, sa-ti faci prieteni si sa iesi in oras cu acestia, sa va distrati, s aradeti, sa glumiti etc. Ai putea sa te ocupi de persoana ta, de hobbyurile tale, sa asculti muzica, sa citesti, sa vizionezi filme, sa iti cumperi lucruri noi, sa inveti lucruri noi, ca de exemplu sa faci un curs de fotografie sau scoala de soferi sau sa inveti o limba straina. ai putea sa-ti iei un animal de companie si sa il ingrijesti si sa te ocupi de el si vei primi afectiune de la acesta si vei avea si tu o satisfactie si o re4sponsabilitate placuta. Incearca sa fii mereu binedispus si ocupat cu ceva placut, sa-ti faci planuri de viitor, sa ai hobbyuri, sa te implici activ in ceva si astfel vei uita de persoana respectiva mai repede decat crezi.

| Soowhaat01 a răspuns:

Poti sa faci in urmatoarele feluri, ca si eu am vrut tot asa. Dar te avertizez, nu poti sa o scoti pentru totdeauna, doar un timp, cat sa nu mai ai sentimente.

Deci, uite aici:

-Sa pictezi din natura;
-Sa iti decorezi camera cu postere, flori, ciucurasi la perne;
-Sa te uiti la diferite seriale;
-Sa mergi la cumparaturi[ daca iti place tongue ];
-Sa iesi cu prietenii in oras;
-Sa stai la pc, pe facebook;
-Sa stai pe mess;
-Sa vorbesti la telefon cu diferiti prieteni.

Cam atatea stiu thinking

Sper ca te'am ajutat ^.^.

Peace♥.

| SteffEhoSteff a răspuns:

Pai poti sa iti faci lipeala cu un/o alt(a) fata/baiat. Daca iau funda de bine iar daca nu asta e.happy Bafta

| Amalia2333 a răspuns:

Incerca sa nu te mai gandesti la acea persoana, poate ca daca faci asta o sa uiti de ea kiss sper ca te-am ajutat macat putin happy