| annna27claudia a întrebat:

Cum as putea sa-mi scot din mine persoana care nu mă vrea?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cuplezi creierasul si accepti adevarul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu cum este, cunosc sentimentul. Eu nici după 2 ani nu am uitat o persoană, mereu m-am gândit la acea persoană, zi de zi. Am rupt orice legătură cu pers., am lăsat să mai "crească", să se maturizeze, sa își bage mințile în cap. Pe atunci era pers. infantila, cu capul în aer. Apoi, lăsând să se maturizeze, poate aveam și eu șanse mai încolo. Recent am reluat legătura cu acea persoană și să constat ca doar look-ul l-a schimbat. Ca în rest tot acea persoană infantila a rămas. Mai mult, cu această ocazie mi-am dat seama ca nu mai am nimic în comun cu persoana, nici măcar din ce aveam înainte. Ca asa e viata, stai și oftezi după cineva care nici măcar nu merită. Iar ea ( persoana) nu dă doi bani pe tine și atunci când vorbește cu tine o face doar cu un scop anume ( sau mai multe) : bani, plictiseală, alte interese. Măcar asa mi-am dat seama cât de prost am fost. Doi ani cu gândul la cineva care nu se va schimba niciodată.

| Forneticugem a răspuns:

îl iubești cu adevărat rău de tot și mult de tot?

| annna27claudia explică (pentru Forneticugem):

Ce-i drept, au trecut cateva luni gandindu-ma la el in fiecare zi... dar el nu mă vrea pe mine, el ar prefera sex si atat

| Forneticugem a răspuns (pentru annna27claudia):

îmi pare rău dar nu te iubește cu adevărat.

| annna27claudia explică (pentru Forneticugem):

Stiu,de aceea vreau sa uit

| Forneticugem a răspuns (pentru annna27claudia):

El pune preț pe altceva lui îi pasa de altceva.

Ar trebuie sa conteze cu adevărat cine ești tu pentru el și cât însemni tu pentru el ar trebuie săi pese cu adevărat de tine și sa te iubească cu adevărat.

| annna27claudia explică (pentru Forneticugem):

Poate cu timpul o sa dau uitării, asta e ce vreau, m-am convins de intențiile lui

| Forneticugem a răspuns (pentru annna27claudia):

Ai grija de tine

| Anonimul9898 a răspuns:

O sa fie greu, dar cu timpul o sa gasesti o persoana mai buna care te va respecta si te va vrea asa cum esti tu