| Snake400553335 a întrebat:

Salut, as vrea și eu sa ma rad pentru prima data sa-mi iau mustață am 17 ani e bun acest Aparat de ras Gillette Fusion ProGlide Styler? Și Spuneți-mi va rog ce gel de ras trebuie sa-mi iau sa nu ma irit mersi dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bun Gillette, indiferent care ar fi el. Și nu bagă atâția bani într-un aparat ( pe eMAG am văzut că e cam scump). Mai bine ia Gillette Flexball sau Proglide. Eu folosesc Gillette de mulți ani de la cele mai ieftine la cele mai scumpe. În fine, nu styler. Am încercat și cele electrice de la Braun. Stăteam 20 minute să dau barba jos asa greu tăia. Am trecut înapoi la Gillette.
Îți recomand setul acesta

https://www.emag.ro/......D5DFTXMBM/

Are tot ce îți trebuie. Gelul de ras este pentru piele sensibila. Am cumpărat și eu setul, însă luna trecuta a costat vreo 55 lei. :| am luat mai mult pentru rezervă, am deja un aparat de ras Gillette Flexball Power. Rezervele de potrivitesc între ele fie ca este proglide, proglide Power, Flexball, sau Flexball Power.
Power, adică are baterie și vibrații. :))

Iar dacă totuși vrei să cumperi Styler, atunci gelul de ras din acel set este Gillette Fusion 5 Ultra Sensitive.

https://www.emag.ro/......DLTZX6BBM/

E vândut de partener, ca să știi. Poți găsi și în kaufland.

| Snake400553335 explică (pentru anonim_4396):

Salut gelul de ras nu mai este in stoc pe eMAG îmi poți recomanda altul te rog? Și rama la flexball

| Snake400553335 explică (pentru Snake400553335):

Nu iau acel set deoarece trebuie sa l ridic din București și eu sunt la o distanță de aproximativ 450 de km de București?

| Snake400553335 explică (pentru anonim_4396):

As dori sa rămân la flexball și plus gelu acesta e Ok Gel de ras Nivea Men, Ten sensibil, 200ml? Repet e pentru prima oară când o sa ma rad sper sa nu ma irit

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia asta, e vândut de eMAG. Nu lua de la parteneri.

https://www.emag.ro/......DDV96MBBM/

Apoi gel ca acesta

https://www.emag.ro/......D8ZK3MBBM/

Dar pe site, după ce intri, vezi ca apare informația " produs vandut și livrat de Art Nouveau." Este partener marketplace și nu recomand pentru că va trebui sa plătești de doua ori curierul pentru că un colet va fi expediat de eMAG, celalalt de firma parteneră. Dacă adaugi doua produse de la doi vânzători diferiți, va fi scris asta și în cos : ca taxa de transport separată.

Însă tot în acea pagină cauta *alte oferte" și adaugă în cos produsul vândut de eMAG. Este același produs, doar că vândut de eMAG. Cam asta este tot ce am găsit sa fie și sensitive și să fie stoc eMAG. Din păcate nu am găsit link să te trimită direct către produsul vândut de eMAG si numai către această pagină.
Iar acel set l-am comandat în easybox, la Brașov. Am crezut ca acea informație de rezervă in Showroom este vizibil doar la mine. Scuze pentru asta. Păcat ca multe produse Gillette sunt disponibile doar în showroom. Am văzut și altele care nu aveau înainte informația "disponibil în showroom". Era fain setul. În schimb este scump ca naiba în comparație cu cât l-am cumpărat eu.

Dacă totuși nu vrei sa te complici cu eMAG, poți cumpăra direct din kaufland aceste aparate. În gereral să știi că aparatele de ras de la Gillette, într-un magazin cum este kaufland, doar la casa de marcat găsești. Sunt cu protecție pe ele, ca se fură.
Cât tine de gel/spuma de ras, dacă zici ca ai pielea sensibila și fie ca este Nivea sau Gillette, contează să scrie pe el "sensitive". Asta este cel mai important când cumperi geluri/spume pentru piele sensibilă.

Si nu te vei irita. Gillette nu irită, în schimb taie.
Asa că fii atent cu aparatul de ras. Te poți tăia foarte ușor cu el fiind aparat nou și lamele sunt noi. Sunt pățit de câteva ori din cauza lamelor foarte ascuțite.

| Snake400553335 explică (pentru anonim_4396):

Eu le am luat ambele vândute de pe eMAG și pe gelul care l-am luat eu nivea scria sensitive pentru ten sensibil

| Snake400553335 explică (pentru anonim_4396):

Dar care e mai bun flexball simplu sau power?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Snake400553335):

Nu este nici o diferență între ele, vine cu aceleași lame. Doar ca un aparat are baterie ( mica, de telecomanda) și buton de unde poți sa pornești vibrațiile, celalalt nu are. În rest taie la fel, nu am văzut vreo diferență.