| Twister09 a întrebat:

Salut.
Aș dori ceva sfaturi cum faci o fata sa te placa?
Pe lângă faptul ca trebuie sa fii îngrijit.
Aș dori niște răspunsuri sincere?

12 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Trebuie sa fii sincer cu ea de la bun inceput sa ii zici intentiile si da o floare neaparat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să inspiri încredere.

| 1997onur a răspuns:

Îi spui ce simți tu pentru ia cu adevărat asta este tot ce poți face nu știu altceva ce poți face baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, eu sunt fată...așa că răspund în privința mea. happy

Pe lângă aspectul foarte important de care ai menționat, m-aș îndrăgosti în primul rând de un băiat care are o relație vie cu Dumnezeu, iar apoi restul: pasiuni comune, poftă de viață și un zâmbet frumos. big grin

Nu aveți idee cât de bine arată în ochii unei fete un băiat care zâmbește frumos. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe lânga faptul că trebuie să fii îngrijit? Vb serios? Trebuie să fii îngrijit mereu. Nu când trebuie să te placă o fată. Așa...Sfaturi...Sinceritate. Nu te schimba pentru ea, fii tu. Trebuie să te placă pentru ceea ce ești tu. Fii natural. Nu încerca să o impresionezi. Încearcă să fii sincer și drăguț, respectuos, atent cu ea. Să nu îi invadezi spațiul personal prea mult. Începe cu pași mici. Poți să îi cumperi câte o floare. Gesturile mici contează și sunt de apreciat. Complimente. Încearcă să găsește chestii în comun cu ea. Fă-o să zâmbească des și fă-o să se simtă protejată și respectată. Fă-o să se simte în siguranță cu tine. Nu o poți obliga să te placă. Acum depinde de tine. Baftă amice!

| 19flo79 a răspuns:

Cel mai important lucru, invata de la un lup mai batran happy
Cand faci ceva anume ca sa te placa, atunci esti fals, nu mai esti tu!
Tu trebuie sa te porti normal, natural si ideea este ca fata sa se indragosteasca de tine exact cum esti tu!
Tot ce ai tu de facut este sa cauti neincetat fata visurilor si cand o gasesti sa o iubesti vesnic.

happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru 19flo79):

Si totusi, daca persoana respectiva este un deplorabila (ca un exemplu general), acea persoana ar trebui sa se schimbe, in bine... nu pentru ea, ci pentru persoana in sine. Iar ulterior se poate trece la alte lucruri big grin

| Crescent a răspuns:

Ar trebui sa stii cum sa te comporti cu ea. Chestia asta intrece aspectul fizic dupa parerea mea. Cand are nevoie de ajutor sau pur si simplu vrea sa vorbeasca cu cineva, poti sa o ajuti cu asta. Cand e trista ar trebui sa o faci sa rada, si cand incepe sa iti spuna o problema sau orice altceva, sa o asculti pana la capat si sa nu schimbi prea repede subiectul.
In concluzie, trebuie sa fii prietenul ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaela2023 a răspuns:

In primul rand conteaza aspectul fizic, daca esti urat poti sa îi aduci şi luna de pe cer ca tot nu o sa te vrea.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Mihaela2023):

In sfarsit o persoana sincera!

| diabetzaharat a răspuns:

Bani