| gabrielueda a întrebat:

Salut azi mi s-a luat datele mie si la un prieten pentru ca am arucat o petarda si eram cu maj multi prieteni mi se poate da amenda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice politisit are dreptul sa te legitimeze pe strada, cu / fara motiv. Cred ca iti dadea amenda pe loc, eu, minor fiind, am primit amenda pe loc pentru ca am trecut pe rosu.

10 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Esti minor?

| gabrielueda explică (pentru BroascaCuElice):

Da dar ei mi-au luat decat numele si anul nasterii.

| gabrielueda explică (pentru BroascaCuElice):

Da!

| gabrielueda explică (pentru BroascaCuElice):

Ds

| gabrielueda explică (pentru BroascaCuElice):

Da

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabrielueda):

Orice politisit are dreptul sa te legitimeze pe strada, cu / fara motiv. Cred ca iti dadea amenda pe loc, eu, minor fiind, am primit amenda pe loc pentru ca am trecut pe rosu.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, amenda va fi trimisa acasa pe numele parintilor daca esti minor, pentru ca ai savarsit o ilegalitate si esti pasibil de amenda/ sau puscarie, in fuctie de gravitatea situatiei.
Stiai ca este ilegal sa detii sau sa folosesti petarde?

| gabrielueda explică (pentru Violleta2022):

Gretta stai linistita ca nu am primit amenda m-au iertat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru gabrielueda):

A venit politistul acasa si ti-a spus ca te-a iertat?
Pentru ca, in asemenea cazuri, ia cateva zile pana se fac formele si alte cateva zile pana soseste posta cu amenda sau decizia politiei.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu puteai da si tu un nume fals si stateai linistit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Nu stiu cum sa-ti zic, dar se verifica, daca nu ai buletin au dreptul sa te cheme si la sectie.