| Victorita15 a întrebat:

Salut happy
Baieti, e o intrebare pentru voi... Spuneti-mi va rog, cum pot face un baiat sa ma placa/simpatizeze? Baietilor le place, cind fetele le cer parerea in diferite situatii (nu ma refer la moda, haine.)? Si, cum ar trebui sa ma comport cu acel baiat? Despre ce sa vorbim (ca vorbim pe facebook), si cum sa fac sa ma placa? Va multumesc mult mult!

10 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Pai cel mai bine e sa va intalniti in realitate si sa vorbiti mult.Sa ii zambesti mereu cand il vezi. Vorbesti despre lucruri care ii plac sau tie.Sa il privesti mereu cand il vezi(sa nu ii intorci capu). Petreci mult timp cu el te uiti la filme etc... Daca baiatul o sa te placa o sa iti spuna ce simte.(sa fi tu insati cand esti cu el)

| Victorita15 explică (pentru En3Rgi):

Dar, spune-mi te rog..merita eu sa-l invit sa ne intalnim in realitate? Ma cam rusinez..si, in plus, e cu 3 ani mai mare decit mine..Crezi ca ar fi bine eu sa-l invit? Dar, vreau sa spun, caci cind vorbim pe facebook, ne intelegem destul de bine, chiar daca e o diferenta de virsta intre noi..Cum zici?

| En3Rgi a răspuns (pentru Victorita15):

Iubirea nu are varsta.Si daca te rusinezi in fata lui nu iti face griji.Cand o sa fi cu el o sa fie bine.O sa te ajute el si fara sa isi dea seama ca tie de fapt iti e rusine.(cand o sa vorbesti cu el o sa iti treaca rusinea fara sa iti dai seama)

| Victorita15 explică (pentru En3Rgi):

Ar fi normal ca eu sa-l invit? Nu o sa-i para ciudat?

| En3Rgi a răspuns (pentru Victorita15):

Pai daca el e timid sau rusinos sa te invite...nu stiu ce sa zic.Poti sa mai astepti si sa vezi... poate pana la urma o sa te invite. Daca nu fai tu primul pas. Unii baieti asta astepta. Fetele sa faca primul pas.

| Victorita15 explică (pentru En3Rgi):

Dar daca nu face parte din categoria,, rusinosilor''? Crezi ca merita sa fac eu primul pas?

| En3Rgi a răspuns (pentru Victorita15):

E alegerea ta. Poti sa mai astepti cateva zile sa mai vorbesti cu el. Poate el o sa te invite. Daca nu...fai tu primul pas.Ii spui "hei ai vrea sa ne intalnim pe undeva?"

| Victorita15 explică (pentru En3Rgi):

Multumesc mult pentru ajutor! laughing

| En3Rgi a răspuns (pentru Victorita15):

big grin

| cummacheama a răspuns:

Eu iti propun sa fii tu insati. si ai putea sa gasiti lucruri in comun. te-ar ajuta mult happy Baftaa!