| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Cine ma ajuta si pe mine cu un review despre un muzeu.
Am ca tema la engleza sa fac un review despre un muzeu in care sa spun ce mi-a placut cel mai mult la acel muzeu pentru a putea convinge si alti oameni sa mearga acolo. In romana ca de tradus il traduc eu.
Cateva idei macar.
Multumesc!

1 răspuns:
| KikroPSY a răspuns:

Aici nu se fac teme dar... hai ca te ajut

Intr-o zi de vara, impreuna cu parintii am plecat la un muzeu din Brasov. S-au auzit svonuri ca acolo ar fi ascunsa o comoara ingropata de un rege maret. Ajuns acolo, am intrat in muzeu si erau atat de multe papirusuri si obiecte de arta, tablouri, chiar si inventii de-a le lui Frankenstain. Dupa toate acestea, eu am recomandat multor oameni sa mearga acolo macar in vizita, cine stie, poate gasesti comoara!

da sa fie SF? sau reala? asta e mai sf asa ca...