| GhostAlin a întrebat:

Salut cum as putea sa fac muschi fara sa merg la sala, dar prin metode mai dificile, exercitii grele sa simt ca-mi fortez muschii. Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Iti recomand sa faci asa:Iti alegi 3 zile din saptamana, de preferat luni, miercuri si vineri.Nu trebuie sa faci in fiecare zi,e cea mai mare greseala pentru ca muschiului ii trebuie pauza sa se relaxeze pentru a se putea forma. Faci flotari,abdomene si genoflexiuni, ai sa vezi ca nu sunt chiar simple.Le faci pe serii, sa zicem pentru inceput 3 serii de cate 10 exercitii fiecare. Poti sa faci pauza intre ele de maxim 2 min. Apoi mai adaugi la fiecare serie cate 3-4 exercitii in plus sau cate poti tu dar fara sa fortezi prea mult, doar atat cat poti.Trebuie sa faci exercitiile corect sa nu iti creasca muschii intr-o parte mai mari si in cealalta sa fie mai mici.
Fa exercitiile inainte de masa cu o jumatate de ora.
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu exercitiile alea NU faci muschi ci doar tonifiere, pentru muschi trebuie sa maresti mereu greutatea folosita, la alea lucrezi mereu cu aceeasi greutate

Si in plus, nici macar nu lucrezi toate grupele, spate, umeri, bicepsi, tricespsi, gambe nu lucrezi deloc

1 răspuns: