| Mariuss134 a întrebat:

Stie cineva ce exercitii as putea sa fac pentru piept, triceps si biceps? In mare parte vreau piept pentru ca muschii de la maini sunt deja dezvoltati.Am 14 ani si nu vreau sa merg la sala pentru a face ceea ce mi-am propus

Răspuns Câştigător
| 6Anonim9 a răspuns:

Fara nicio "unealta" speciala, nu ai cum sa faci altceva in afara de flotari pentru piept. Ai putea sa-ti achizitionezi o bara de tractiuni, vezi tu de care. Pe aia iti poti lucra multi muschi. Picioare, brate, piept, spate, abdomen. Pentru piept mai poti sa-ti iei si extensor. Sau iti poti lua gantere, nu-s atat descumpe daca le iei de la Decathlon, plus ca e singurul magazin care vinde set de gantere(10kg, reglabile) din metal la abia 150 de lei. Cu ganterele iti poti lucra amanuntit pieptul, bratele, picioarele. Sa nu ridici greutati deasupra capului stand in picioare sau pe sezut, iti preseaza cu o greutate in plus pe coloana, si iti poate afecta cresterea, dar nu cu mult.
Sper ca te-am ajutat! Succes!

| mdarius92 a răspuns (pentru 6Anonim9):

Si cum ar trebui sa faci exercitiile daca nu pe sezut sau in picioare?

| 6Anonim9 a răspuns (pentru mdarius92):

Culcat pe spate, pe o masa, un scaun, o banca speciala, sau ce ai pe acasa.

| mdarius92 a răspuns (pentru 6Anonim9):

Multumesc

4 răspunsuri:
| Pantelimon01 a răspuns:

Intreaba un antrenor.