| AnonimulXXLlol a întrebat:

Salut
Cum as putea sa ma ingras fara sa mananc? Am 50kg aproximativ, 14 ani. Sunt scund, pe la 1.60
Nu pot sa mananc mult.

Răspuns Câştigător
| Turbo223 a răspuns:

Posibil,dar daca iei o bucata de paine si atat nu va fi nici o schimbare.Incearca sa mananci mai multe proteine din carne etc dar cand ajungi la vreo 52, 9 kg nu ar trebui sa te mai ingrasi.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa ceva nu se poate, de unde sa vina calorile din nimic, eu spun arati ok

| Yasmin875 a răspuns:

Nu poți să te îngrași dacă nu mănânci. Poti să iei pastile de îngrășare sau să faci mai putina mișcare.Sedentarismul duce la obezitate.

| AnonimulXXLlol explică (pentru Yasmin875):

Si asa ies din casa odata pe zi.

| Turbo223 a răspuns:

De ce sa te ingrasi, ma? Ai 14 ani, ai un numar de kg ok si perfecte pentru inaltimea de 1, 60. Eu am 1.65 si vreo 52 kg si nu vreau sa ma ingras dar tu?! Daca vrei sa te ingrasi nu trebuie neaparat sa mananci mult, ci sa mamanci mancare cu multe calorii dar daca n-o mananci in exces nu prea ai sanse.

| AnonimulXXLlol explică (pentru Turbo223):

Am un numar ok de kg, dar sunt slab.

| Turbo223 a răspuns (pentru AnonimulXXLlol):

Inteleg dar daca mananci prea mult, o sa te obisnuiesti asa si vei deveni chiar gras.Si nu vei putea tine dieta, nu e recomandat la varsta pe care o ai.

| AnonimulXXLlol explică (pentru Turbo223):

Nu pot manca nimic cu paine, niciodata. Oare de la asta e? thinking

| Turbo223 a răspuns (pentru AnonimulXXLlol):

Posibil,dar daca iei o bucata de paine si atat nu va fi nici o schimbare.Incearca sa mananci mai multe proteine din carne etc dar cand ajungi la vreo 52, 9 kg nu ar trebui sa te mai ingrasi.