| anonimus1223 a întrebat:

Salut big grin! Am tecut de curand de 16 ani jumate si sunt in acel moment cand am nevoie disperata de money money! big grin
Problema este ca nu stiu cum as putea face rost de ei! straight face Asadar intrebarea este : cum as putea face asta?sad
Nu vreau raspunsuri de genul : reprezentata la nu stiu ce firme ( oriflame, avon, etc ) sau pariuri sportive.
Vreau un raspuns chiar bun! dau funda si in functie de raspuns ceva bonus. nu stiu. orice!
As dori sa incasez, de inceput, undeva la 50 de lei la 4 5 zile, o saptamana maximum big grin
Multumesc anticipat! ( sper ca nu am gresit categoria big grin )

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncă fizică, cari saci de detergent, mobilă, ajuți la un transport, la o schimbare de domiciliu că se caută.

Lucrezi pe la vecine, faci pe menajera pentru o anumită sumă... mai mică și totuși, știi tu.

McDonald's că nu se lucrează chiar zilnic, poți să îți faci programul în funcție de nevoi.

Cauți să fii baby-sitter.

Dacă stai la țară și mai aveți legume și fructe păstrate pe acasă într-o cantitate mai mare, le vindeți acum pentru o sumă mai mare (se găsesc mai greu).

| kiv1990 a răspuns:

16 ani, se poate si prostituata
si placere si bani
big grin
dar daca mai serios
sunt joburi de genul impartirii pliantelor cu publicitate
poti sa lucrezi citeva ore pe zi, cit poti

| Calauz_Paul_1996 a răspuns:

Pai numai sa mergi undeva la magazine sau undeva la jumate de norma. Oriunde poti merge

| CrysTyanD a răspuns:

Uite... poti face rost de bani foarte usor k de exemplu: Cerele bani parintilor pentru nu stiu ce carte, vindeti niste accesorii. In orice caz vei vedea k poti lua bani pe niste lucruri care nu prea au valoare big grin Acesta este sfatul meu Salut!