| kicsihari23 a întrebat:

Salut, daca alerg in fiecare seara 30 de minute cu viteza medie, si dupa aceea sar coarda 20-25 de minute dupa care mai fac abdomene, flotari, biceps timp de 20 de minute, cam in cat timp s-ar vedea rezulatele?big grin Mentionez ca am 16 ani, am 1.73 inaltime, 72 de kg(sunt baiat) si azi e doar a doua zi de antrenament dar simt ca nu ma voi lasa pentru ca deja din prima zi mi-a placut la nebunie. Incerc pe cat posibil sa nu mananc mancaruri grase(carne de porc) ci peste si carne de pui, seara nu mananc niciodata dupa ora 6:30 si de obicei seara mananc doar un sandwish si max un mar sau o portocala. Astept raspunsuri doar de la cunoscatori. Multumesc anticipatwinking.

1 răspuns:
| baru a răspuns:

Sall. Usor. Asa cum merge broasca testoasa, asa trebuie sa mergi si tu cu sportul. Dacasari astazi coarda, si faci mobilitate, ajunge. Daca faci alergari, dupa faci un bazin. Daca faci sala, faci sauna. Nu poti face un ghiveci. Te rog sa nu te superi pe mine, dar dorinta ta de a face sport este foarte mare si sa nu gresesti. Daca faci miscare multa, poti manca de toate, si la ori ce ora. Este si indicat, datorita caloriilor pe care le consumi. Imparte programul in zile si va fi mai bine. O data pe saptamana sa ai liber, Nu faci nici o activitate sportiva. Pa!