| kicsihari23 a întrebat:

daca alerg in fiecare seara 30 de minute cu viteza medie, si dupa aceea sar coarda 20-25 de minute dupa care mai fac abdomene, flotari, biceps timp de 20 de minute, cam in cat timp s-ar vedea rezulatele?big grin Mentionez ca am 16 ani, am 1.73 inaltime, 72 de kg(sunt baiat) si azi e doar a doua zi de antrenament dar simt ca nu ma voi lasa pentru ca deja din prima zi mi-a placut la nebunie. Incerc pe cat posibil sa nu mananc mancaruri grase(carne de porc) ci peste si carne de pui, seara nu mananc niciodata dupa ora 6:30 si de obicei seara mananc doar un sandwish si max un mar sau o portocala. Astept raspunsuri doar de la cunoscatori. Multumesc anticipatwinking.

12 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Rezultatele o sa apara treptat si dupa luni o sa vezi o schimbare majora, fa o poza acum si inca una peste 3 luni!
Cu exercitiile astea cardio alergatul si coarda o sa slabesti destul de mult insa nu cred ca e nevoie sa alergi in fiecare seara dar daca picioarele nu te lasa e ok, poti continua.
Tu nu ai o greutate mare, cat vrei sa slabesti?

| Ecou a răspuns:

Pai rezultate se vor vedea imediat! dar cu dieta... hmm ar trebui sa mananci de 6 ori pe zi sau macar de 5 ori 3 mese principale si 2 intre cele 3. ceva mai usor fructe etc! Depinde si ce vrei.

| eXtreme21 a răspuns:

Eu cred ca in ritmul asta vei slabi cam 1-2 kg pe saptamana.

| hummer24 a răspuns (pentru eXtreme21):

Ai dreptate chiar asa ewinking

| eXtreme21 a răspuns (pentru hummer24):

Multumesc că eşti de acord cu mine. laughing

| eXtreme21 a răspuns:

Eu am 1, 69 m si 60 kg. Am calculat pe net indicicele de masa corporala si am o greutate normala. Tu ai cu 4 cm mai mult inaltime, cred ca daca ai slabi 5 kg ai fi perfect!winking

| hummer24 a răspuns (pentru eXtreme21):

Da... poate sa slabeasca lejer 5 kg in 2 saptamani numai ca daca se lasa de treaba le pune in 5 zile de voie happy

| eXtreme21 a răspuns (pentru hummer24):

Da, exact!

| BlackHorizon a răspuns:

Parerea mea este ca in ritmul asta o sa te epuizezi in maxim 3 luni. Daca alergi 30 de minute SAU sari coarda 30 de minute(depinde ce preferi) ajunge pentru acea ziua. Daca mananci multe calorii(dulciuri,prajeli, mecuri) faci degeaba, trebuie sa ai o dieta echilibrata ca sa faci progrese.Hai sa zicem ca pastrezi acest program,faci cardio,te definesti,faci bicepsi, cresc bicepsii. Dupa ce termini acest(ciclu) cum o sa arati? Definit, si cu bicepsul(fiind numai bila nu tot brandul) mare si restul mic.
Fiecare grupa de muschi trebuie sa fie in armonie cu celalalte grupe.Parerea mea esta ca ori sa te definesti si lasi deoparte masa(un timp), ori te concentrezi asupra masei musculare si te definesti dupa ce crezi ca ai pus pe tine masa musculara dorita(vrei nu vrei, la sala daca tragi de fiare si mananci echilibrat, tot slabesti din grasime).

| Yppy a răspuns:

S-ar putea ca rezultatele sa nu se vada din prima saptamana, luna. Explicatia: S-ar putea sa slabesti insa sa faci muschi, iar muschii cantaresc mult.

Cheia e sa nu renunti! Daca vei face asta mult timp sigur, SIGUR se vor vedea rezultate! Multa bafta!

| AndriciTpu a răspuns:

Dar vrei sa slabesti sau ce?

| kicsihari23 explică (pentru AndriciTpu):

Nu neaparat sa slabesc dar vreau sa arat mai bine big grin, idealul pentru inaltimea si varsta mea ar fi de 67-68 de kg. Vreau sa imi tonifiez muschii si sa slabesc 2-4 kg.