| AlinPopescu1 a întrebat:

Salut, dau FUNDA!
Azi la scoala toti baietii au facut intrecere de skandenberg, si eu am pierdut toate meciurile. rolling on the floor
Eu sunt un tip sportiv, dar nu am muschii si sunt cam slab, dar la fotbal si baschet sunt cel mai bun din clasa. Ce as putea face acasa, fara sa merg la sala, pentru a mai pune muschi si a avea mai multa forta?
Multumiri anticipate!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da de ce esti obsedat sa fii cel mai tare din parcare?

| Cosmin86 a răspuns:

Pana la muschi la skandenberg conteaza incheieturile, coatele, tendoanele, degetele, etc.

degeaba ai muschii puternici daca ai incheietura slaba si ti-o da pe spate, ca iti cedeaza imediat mana.

acasa nu poti face mare lucru, ai bari de tractiuni, paralele, gantere reglabile, haltere cu discuri, suport de genuflexiuni + presa, scripete reglabil, banca reglabila?

daca nu ai alea, care reprezinta un MINIM necesar, atunci te duci la sala.

| CVane a răspuns:

Nu tine numai de muschi, si cam ce conteaza jocul asta prostesc? Daca spui ca la alte spoturi esti bun bravo, nu potii fi cel mai bun la toate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CVane):

Si skandenbergul e sport, are si cupa mondiala, nu e chiar un joc big grin

are o gramada de tehnici, atacuri pe incheietura, pe degete ( poti sa-i ataci degetele adversarului cu osul tau de la degetul mare ), etc.