| SunshineLove a întrebat:

happy dau FUNDA daca ma ajutati! Care este relatia dintre realitate si fictiune in cartea lui Bram Stocker, Dracula? (in 3-4-5 randuri)
( "Contele Dracula cumpara o mosie in Anglia"...pana la momentul in care Harker si profesorul van Helsing ii taie capul, il injunghie in inima-transformandu-se in tarana.)
thx :*. prom.

2 răspunsuri:
| Galusca13 a răspuns:

Ai nevoie sa-ti facem tema de vacanta? happy

| GaBbI_9952 a răspuns:

Am si eu acelasi caiet de vacantalaughing dar uite iti zic si tie:* :

"In cartea lui Bram Stocker-Dracula,realitatea se imbina cu fictiunea, povestea fiind descrisa foarte real unde apare personajul imaginar, vampirul Dracula...Astfel in text se creeaza o relatie de intrajutorare intre Realitate si Fictiune."