| alymiky13 a întrebat:

Care este relatia dintre fictiune si realitate in cartea lui Bram Stocker, Dracula?

7 răspunsuri:
| mEr a răspuns:

Exista castelul dracula, noaptea de la 12:00 la 3:00 diavolii au putere deplina

| Nimikdspus a răspuns:

Fictiunea este mai mare funda?

| brandiburu a răspuns:

Nu exista nici o legatura. Cartea este pura fictiune.

| Jigsaw a răspuns:

Fictiune 100%, realitate 0%

| DracusorImpielitat a răspuns:

Sa sti ca asta e o prostie. bram stocker a vnt in Romania prin secolul 19, cred, si a auzit de la localnici LEGENDE despre asa zisul dracula. nu e un strop de realitate in cartea lui, parerea mea. este doar un mit, pentru ca un nene mort nu poate sa iasa din mormant, fara sa fie urme ca a sapat dracsorul ala. e doar o prostie, vampirii nu exista. exista doar oamenii care beau sange si mananca carne, ambele de om, care se numesc canibali, deci e posibil ca Vlad dracul sa fii fost un canibal.

| tsevaoth a răspuns:

M-ai omorat! relatia!?

| AlExAnDrA122 a răspuns:

Fictiunea este mai mare