| florinflorin14 a întrebat:

de ceva vreme a inceput sa imi placa de o colega din clasa, am intrebat un prieten bun de-al ei daca are prieten si zicea ca nu.Intrebare e cum fac sa ii atrag atentia, sa ii dau de inteles ca imi place, sau mai precis cum s-o cucersc? Multumesc

Răspuns Câştigător
| kitana a răspuns:

Pai incearca sa petreci mai mult timp cu ea,sa intri in grupul ei de prieteni daca nu te aflii inca acolo, sa vorbesti cu ea pe facebook sau mess, intr-un cuvant sa ii fi prieten, adica sa incerci sa te apropii mai inainte de ea ca prieten, sa ajungi sa o cunosti cat de cat.Zambeste-i,fai cate un compliment subtil, povesteste-i faze amuzante, incearca sa o faci sa rada. Surprinde-o cu gesturi minore dar care fac diferenta, poartate ca un adevarat gentalman fetelor le place asta dar fi atent sa nu sari calu. Invit-o in oras mai intai cu prietenii si apoi doar voi doi la o plimbarica prin parc va fi mai usor.Trebuie sa vezi si ce reacti are ea pentru ca daca nu te place se va vedea ca e dezinteresata, si nu se va apropia de tine in niciun fel.Eu zic sa iei initiativa pentru ca esti baiat, nu ai nimic de pierdut daca nu va fi sa fie ceva intre voi, msi mult pierzi asteptand si gandindu-te de 10 ori inainte de a face ceva, te amagesti singuri, iti faci sperante....si mai tarziu va fi mai greu sa accepti si un refuz.Bafta...daca mai ai intrebari astept:*

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baga-te in seama cu ea, poate o inviti la o plimbare in parc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii frate mai tupeist. spune-i in fata tot ce simti si ai s-o cuceresti.