| danu77 a întrebat:

Salut,de ceva vreme imi place de o fata.Adesea o surprind ca se uita dupa mine, dar cand ne intalnim fata in fata abia ca se uita la mn.Am mai vorbit si chiar imi place de ea.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Este mai timida. De aia. Da-i timp pentru ca si ea s-ar putea sa-i placa de tine. Daca e timida si nu prea poate purta discutii fata in fata, atunci incearca pe Facebook. Acolo poate sa fie mult mai directa si sincera cu tine happy. Si asa vorbiti, va ma cunoasteti, iar dupa cateva zile intreab-o daca vrea sa va intalniti. Oricum iti zic de pe acum, daca-i timida, trebuie sa ai foarte foarte multa rabdare cu ea. Nu o lua tare, nu grabi lucrurile. In situatii de genu, cuvantul cheie este : rabdarea.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonim1860 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa vorbiti fata in fata deschis daca nu poti. Scriei un mesaj in care sa va vedeti undeva.Si acolo ii explici sentimentele tale pentru ea. Eventual ia si un trandafir.O va incanta!
Funda? kiss