| AnTiBioTic a întrebat:

Salut.
De curand am fost invitat de prietena mea la o petrecere. Problema este ca mie nu-mi place sa dansez si nici nu stiu sa dansez. Sunt genul de persoana careia ii place sa vorbeasca si sa-i priveasca pe ceilalti cum danseaza. Nu-mi place sa fiu in centrul atentiei. Ce sfat imi dati? Sa ma duc la acel majorat sau ce sa fac?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Acum nu cred ca ai nevoie de curs de dans sa mergi sa te distrezi. Incerci sa te misti, dai din maini asa cum fac si persoanele din jurul tau. Unde vezi ca este mai complicat stai pe scaun. Daca nu mergi s-ar putea sa-ti para rau ca nu te-ai distrat, sa stai pe ganduri la prietena ta, iar ea sa se supere. Asa ca mergi. Trebuie sa existe si un inceput cu dansul.

| rabbit2014 a răspuns:

Te duci, si stai si tu vorbesti cu lumea, daca cineva insista sa dansezi te ridici si tu si misti un pic corpul, acum nu trebbuie sa te scalambai neaparat. Ca doar nu o sa fii singurul dupa scaune, si poti sa nu stai pana la sfarsit