| omulpaiangan a întrebat:

Salut, de la un timp am ghinion enorm, nu mai imi iese nimic asa cum imi trebuie. Pierd bani la table, carti, pierd la barbut (nu joc pe sume mari dar ultima data cand m-am jucat barbut am pierdut 30 lei). De obicei eu castigam mai mereu. Daca ieseam afara cu 5lei ma intorceam acasa cu 30-40. Ce se intampla?

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Frate tu glumesti? Astea sunt "jocuri de noroc" asta nu inseamna ca daca nu mai castigi ai "ghinion" sau karma cum zic alti tembeli! Pur si simplu se intampla sa castigi sau sa pierzi sunt lucruri firesti! Cand joci un astfel de joc iti asumi unele chestii cum ar fi pierderea banilor

| IzabellaLove a răspuns:

Se numeste karma, faci ceva rau primesti ceva rau atunci cand iti merge cel mai bine, iar atunci cand faci ceva bine iti va merge bine ca iti va fi cel mai rau. Asa ca nu mai fa fapte rele si fa numai bune happy SPer ca te te-am ajutat, o zi frumoasa sa ai! :*

| Mikel26 a răspuns:

Daca ai jucat si ai castigat de cateva ori, asta nu inseamna ca o sa castigi mereu;-) aici nu e vorba de ghinion sau noroc...asa sunt jocurile astea...castigi la inceput, iar dupa incepi sa mai si pierzi. Norocul incepatorului. Mai bine lasa-te de jocurile de noroc si fa ceva mai interesant din care iti pot iesi bani buni.
Jocurile de noroc nu sunt viitorul.