| anonim_4396 a întrebat:

Eu am decis să întrerup liceul din cauza unor motive personale. În acest moment ar fi trebuit să fiu în clasa a 11-a, însă am întrerupt. Recent am făcut 18 ani și aș vrea ca din septembrie anul ăsta să revin la liceu. Mă pot înscrie la același liceu la învățământul liceal de zi? Multumesc anticipat. Dau fundă celui mai relevant răspuns.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la zi nu te mai poti inscrie, deja ai pierdut sansa asta.
Dar te poti inscrie la cursurile de la seral, clasele 11-13, fiindca se fac doar 4 ore zilnic, dureaza 3 ani, dupa care poti sustine BAC-ul odata cu cei care termina la zi.

| aimullah123 a răspuns:

Oau! Esti tare daca tu care ai renuntat la liceu iti doresti sa revii. Ma bucur pentru tine.Cred ca sunt putini care se intorc dupa ce au renuntat.
Poti sa mergi la seral. E mai lejer acolo. N-ai stres. E important sa treci clasa. Nu e neaparat nevoie sa termini cu 10. Dar ideal ar fi sa iei bacul la sfarsit big grin Nu e deloc greu.

| anonim_4396 explică (pentru aimullah123):

Chiar nu există vreo cale de a face cursuri de zi?

| aimullah123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai la seral stiam ca se merge zilnic.
Uite un orar
http://ctcarol.ro/......I-2018.pdf

| aimullah123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar ca incepi la 16:00 deci ai timp si de altceva. Nu te trezesti asa dimineata. SI in plus ai doar 4 zile de scoala pe saptamana in loc de 5. E boierie

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu mai exista nici o sansa sa mergi inapoi la cursuri de zii, din pacate.
Dar legal, te poti inscrie la seral, si poti face clase 11-12 si 13.

| cherrybby a răspuns:

Mai bine pleci afara. În România mori de foame dacă nu ai pile sau dacă nu intri la facultati pompoase gen medicina