| Brandon123321 a întrebat:

Eu nu postez aici doar cand am adevarata nevoie de ajutor. Acesta e un cont nou, dar am avut altul. Eu am 19 ani si in trecut aveam o viata trista, eram pesimist, deprimat, nu aveam incredere in mine si eram tot timpul dezamagit. Cu timpul am inceput sa ma schimb intentionat si sa devin optimist pana cand aproape am ajuns sa fiu persoana care imi doream sa fiu. E o poveste mai lunga dar o sa o spun fiecaruia in parte daca ii pasa cumva. Treaba e ca acum sunt trist si simt cum ma autodistrug incetul cu incetul. Am nevoie de ajutor si stiu asta. Nu vreau sa il primesc decat de la oameni si nu de la doctori. Va multumesc in avans!

12 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Foarte tare raspunsul lui schimbarea nu vine singura. Incearca! Pare funny si folositor. In plus incearca sa iesi din casa cu prieteni cu care stii ca te simti bine si faceti ceva, mergeti undeva sau organizati mini petreceri sau un foc de tabara, faceti lucruri misto ca sa uiti de tristete.

| AtateaConditii a răspuns:

Stii cum am facut eu? M-am inregistrat cu telefonul si m-am incurajat singura, mi-am zis ce simt, cum sunt tot ce mi-a venit in minte si cand cad in depresie ma ascult pe mine pentru ca numai eu stiu cel mai bine cum ma simt si tot eu pot sa ma sfatuiesc cel mai bine. La mine cel putin mi-a dat o senzatie ciudata ca si cum ar fi alta persoana fix ca mine care ma intelege. Incearca poate pare stupid dar daca crezi cu adevarat ca va functiona, o sa functionezehappy.

| Danutul22 a răspuns:

Heeei,da-mi mesaj sa vorbim; o3

| lorena15 a răspuns:

Gandeste-te mereu ca dupa rau vine si bine si sa incepi s aia inc in tine ca in viata nimeni nu o sa ii pese de tine doar daca au un motiv bun sa profite, bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Diana0727 a răspuns:

Buna!
Daca te simti asa, trebuie sa actionezi cat mai repede! Incearca sa te inconjori de oameni cu care te simti bine, sa fi mai optimist si sa te gandesti la toate lucrurile bune din viata ta! Doctorii te-ar putea ajuta, dar daca nu vrei sub nici o forma, vorbeste cu cei pe care te poti baza despre problema ta! Eu sunt dispusa sa vorbesc cu tine oricand si despre orice, da-mi mesaj pe privat daca vrei!

| Diana0727 a răspuns:

Hei, Brandon, nu pot sa iti raspund la mesaj. Contul tau nu accepta mesaje de la utilizatorii juniori! sad

| Brandon123321 explică (pentru Diana0727):

Imi poti da idi-ul tau si poate vorbim azi daca tot te-ai oferit?

| Diana0727 a răspuns (pentru Brandon123321):

Diana_tonescu@yahoo.com

| packman a răspuns:

Du-te la o petrecere imbatate si simte-te bine laughing)

| Bogdan7265 a răspuns:

Buna!
Iti sugerez sa faci acest "experiment" de imaginatie.Inchipuie-ti 3 de tine: unul din ei sa reprezinte partea ta pesimista, egoista, rea cum vrei sa-i spui, al doilea esti tu(cum esti vazut din perspectiva ta, in prezent) si al treilea sa fie partea ta optimista, calma etc... (poti si sa ii numesti diferit daca vrei).
Te poate ajuta sa iti pui gandurile in ordine si sa ai o perspectiva diferita a cum ai putea fi.
Raspunsul meu poate parea ciudat ce e drept, dar in orice caz iti urez numai bine!

| rDeea a răspuns:

'Duăpă războaie pace vine' (Emoţii)
Gândeşte-te că totul e bine.
TRĂIEŞTE-ŢI ZIUA DE PARCĂ AR FI ULTIMA.
happy
Ieşi afară cu prietenii. Du-te într-un club.
M-am simţit şi eu aşa dar cu ajutorul prietenilor am trecut peste tot şi le mulţumesc. :3