| imStorm3r a întrebat:

Eu nu sunt genul de persoana care sa isi bata joc de altii fara motiv. Nu gasesc rostul in asa ceva.
Iar din cauza ca nu sunt si eu un nesimtit/tupeist is batjocorit.
Stiti cum as putea face pe cineva sa nu isi mai bata joc de mine?
Pur si simplu eu nu fac nimic si toti fac glume pe seama mea si se iau de mine...

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cand esti bun, esti luat de prost, asa e mereu.
Incearca sa fi mai nepasator, nu ii baga in seama si astfel nu vor mai avea satisfactie sa faca glume pe seama ta, si in curand vor renunta.

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Daca isi bat joc in gluma, poti glumi si tu inapoi ca nu e sfarsitul lumii, ceva amuzant nu rau.Am un coleg care isi bate joc de toata lumea,sa este el dar este foarte amuzant nu o zice in nume de rau, eu sunt de obicei indiferenta, dar i-am raspuns de cateva ori pentru ca este extrem de enervant zi de zi
Daca e bataie de joc in sensul adevarat al cuvantului atunci nu prea are rost sa-ti bati capul cu asemenea persoane, sunt josnice. Recunosc, si eu mi-am batut joc de cineva dar nu sunt deloc mandra si nu era prea inteligenta atunci cand faceam asta.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Cred ca trebuie sa-i ignore, nu fi si tu ca ei, adica sa-ti bati joc de altii, roata o sa se intoarca o data si o datawinking

| g4mma a răspuns:

Raspunde-le cu aceeasi moneda.